הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

פירוט כללי מלגות

פירוט כללי מלגות

מלגה זמנית - ימים אחרונים להגשת המלגה "נוער לתת" לסטודנטים!

1417625465547f3f79ccbf3762867.png

לפרטים והרשמה למלגה - לחצו כאן


ארגון ידידי צהל בארה"ב FIDF: מלגת IMPACT 

זכאים: לוחמים (או תומכי לחימה), עד דרגת סגן שהשתחררו משירות צבאי מלא ותקין, מצב סוציו אקונומי קשה, עד שלוש שנים מהשחרור, אשר לומדים במוסד מוכר, המתחילים את שנה"ל הראשונה בתואר ישראלי ראשון או לימודי תעודה של שנה לפחות. המלגה הינה בגובה $ 4000 לשנה ומלווה את הסטודנט לאורך כל התואר (עד 4 שנות לימוד). מקבלי המלגה יתחייבו לתרום 4 שעות שבועיות לקהילה (130 בשנה) וכן לשמור על קשר עם התורם / מממן המלגה (2 מכתבים בשנה לפחות).הערות: הצטיינות בלימודים קודמים או פוטנציאל להצטיינות אינם מהווים קריטריון לקבלת מלגה.

מוסד הלימודים או התואר אינם מהווים קריטריון להקצאת המלגות. מאחר שרצון התורמים להשפיע מהותית על עתידם של מקבלי המלגות, תינתן עדיפות למועמדים המתחילים את שנת הלימודים הראשונה שלהם וליווי המלגאי מתחיל מתחילת לימודיו ועד קבלת התואר / תעודה.

כתובת: האגודה למען החייל,  ענף מלגות, רחוב וייצמן 60, תל אביב.

טלפון: 072-270-2-270 (שלוחה 2).

מועד הגשה: מרץ - יולי בכל שנה.


קרן גרוס לעידוד חיילים משוחררים

חלוקת המלגות של הקרן מתמקדת באוכלוסיות יעד שנקבעו ע"י מועצת הנאמנים ובהם: חיילים בודדים, תושבי הפריפריה, חרדים, בני העדה האתיופית, בני מיעוטים ועולים.

רב המלגאים משתתפים בתוכניות התנדבותיות בתחומי חינוך וחברה, המהוות עוד מסגרת המלווה את המלגאי במהלך לימודיו. התנדבות מלגאים בקהילותיהם בפריפריה תורמת ליצירת מנהיגות מקומית מעורבת.

תנאים כלליים:

חיילים משוחררים על פי חוק (כולל מסיימי שרות לאומי) אשר שרתו לפחות שנה אחת בשירות סדיר/שירות לאומי.

חיילים משוחררים אשר טרם מלאו חמש שנים מיום סיום שירות חובה ביום הגשת בקשת הסיוע לקרן.

חייל משוחרר אשר ניצל לפחות 8,000 ש"ח ₪ מכספי הפיקדון עד ליום הגשת הבקשה. למעט מי ששרת שנה אחת בשרות לאומי או אזרחי מועמדים אלו זכאים לסיוע החל משנה ב'. אלא אם כן ניצלו בשנה א' את הפיקדון במלואו אך לא למטרת לימודים.

חיילים משוחררים הלומדים במוסד לימודים בארץ לפחות 12 שעות שבועיות. על מועמדים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה ללמוד לפחות שלושה קורסים בסמסטר.

הרשמה: ההרשמה  למלגה הינה רק באמצעות מערכת הרישום במחשב.

 

קרן דלק לחינוך למדע ולתרבות

זכאות: שירות סדיר מלא ותקין בצה"ל, משמר הגבול, משטרת ישראל, או שירות בתי הסוהר.

לפחות 28 חודשי שירות לחיילים, או 20 חודשי שירות לחיילות ולמשרתים בשירות הלאומי.

 אישור קבלה ללימודים לתואר ראשון מוכר בארץ, בהיקף של 12 שעות שבועיות לפחות.

 מועמדים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה מחויבים בשלושה קורסים בסמסטר. 

 ביום הגשת המועמדות למלגה, טרם חלפו חמש שנים מיום סיום שירות החובה.


מלגת מפעל הפיס לחיילים משוחררים

רקע: לאורך דרך של כשישים שנים, יזם מפעל הפיס את פרויקט "מלגות פיס להשכלה גבוהה", במסגרתו מוענקות מלגות לימודים להשכלה גבוהה, לסטודנטים שידם אינם משגת למימון הלימודים.

המלגות מיועדות לסטודנטים, חיילים משוחררים לוחמים ותומכי לחימה, עד 5 שנים מהשחרור ועל פי הגדרת אגף כוח אדם בצה"ל, הלומדים לימודי תואר ראשון במוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המלגה מעניקה לסטודנטים הזדמנות להשתלב באקדמיה וכן להקדיש את מרב תשומת לבם להצלחתם האישית מבלי לחשוש מאופן מימון התואר. באמצעות המלגות, מבקש מפעל הפיס להביע הוקרה לכל אותם חיילים לוחמים ותומכי לחימה, אשר תרמו רבות למען ביטחון מדינת ישראל ולעתים אף סיכנו את חייהם בהגנה על תושביה.

תרומה לקהילה והקניית ערכים חברתיים של נתינה לקהילה הינם חלק מהותי של פרויקט מלגות הפיס ולכן קבלת המלגה מחייבת כל סטודנט לתרום לקהילה 130 שעות התנדבות בשנה.

פרויקט זה מתקיים בשיתוף עם עמותת "ידידים למען הנוער והחברה", ‏אשר מרכזת ומתפעלת את מערך ההתנדבות של הסטודנטים ומקיפה מגוון של ‏פעילויות בתחומי החינוך, הרווחה והחברה. 

גובה המלגה: עד 30,000 ₪ (10,000 ₪ לשנה במשך 3 שנים רצופות) מוענקת לסטודנטים החל משנת הלימודים הראשונה, למשך 3 שנות לימוד רצופות. 

מועד הגשה: במהלך חודש יולי בכל שנה, יש להתעדכן מול אתר האינטרנט.


מלגות למתנדבים חברתיים - קרן אלרוב

קרן אלרוב נוסדה ע"י חברת אלרוב שבבעלות איש העסקים והיזם אלפרד אקירוב. קרן זו מאתרת צעירים בעלי פוטנציאל למצויינות ומציעה להם סיוע במימון התואר/תעודה בסכום של עד 10,000 ₪ לשנה. הסטודנט מקבל שכר לימוד לתואר ראשון/ מהנדס/ לימודי תעודה מקצועית וליווי צמוד למשך הלימודים. בעבור כך, הסטודנט מתחייב להשקיע ולהצליח בלימודים ולהתנדב בקהילה בתחום החינוך שעתיים בשבוע.

להגשת בקשה לקרן אלרוב, עליכם לוודא כי הנכם עומדים בקריטריונים הבאים: 

- סטודנטים אשר הינם דור ראשון להשכלה גבוהה בארץ (לשני ההורים אין תואר אקדמאי) ועולים חדשים.  

- צעירים שהתקבלו ללימודי תואר ראשון/לימודי תעודה באחד ממוסדות ההשכלה   הגבוהה המוכרים ע"י המל"ג.

- צעירים המתחילים את שנת לימודיהם הראשונה באוקטובר 2013 – תשע"ד.

- צעירים ששירתו בצה"ל או שהתנדבו לשירות לאומי/אזרחי.

- סטודנטים שאינם מקבלים/יקבלו מלגת לימודים נוספת העולה על50% משכר הלימוד.

- צעירים המגיעים ממצב סוציו אקונומי נמוך (מידת ההתאמה תיבדק).

כמו כן, הקרן תתמוך בבוגרי פנימיות במלגות ללימודים גבוהים כמו גם בלימודי תעודה.


אות הסטודנט המתנדב מטעם חברת איסתא ע"ש אלכס גור אריה

התאחדות הסטודנטים הארצית בשיתוף חברת איסתא ליינס, ממשיכה לציין סטודנטים מצטיינים בתחום הפעילות החברתית. התאחדות הסטודנטים מעניקה בכל שנה 10 מלגות על סך 1,000 ₪ כל אחת, לסטודנטים שהצטיינו בפעילות ויוזמה חברתית למען הקהילה ללא כל תמורה (בכסף או בנקודות זכות). המלגה מוענקת לסטודנטים שעשו/עושים פעילות חברתית/התנדבותית יוצאת מן הכלל ללא תמורה במהלך תקופת לימודיהם האקדמית ומעבר לה. 

המלגה מיועדת לסטודנטים מן המניין בלבד בעת הגשת הבקשה למלגה.

רישום: החל מחודש מאי 2013 דרך אתר התאחדות הסטודנטים בכתובת www.nuis.co.il

המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים.


פרויקט פר"ח

פר"ח הוא פרויקט חונכות המערב אלפי סטודנטים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. החונך מעניק לילד תשומת לב אישית, טיפוח ודגם חיובי לחיקוי ובכך מסייע לילד לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לפתח הערכה עצמית חיובית ולשגשג. 

פר"ח מיועד לסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות והמכללות האקדמיות ובמכללות ובסמינרים להכשרת מורים. הפעילות בפר"ח מזכה את הסטודנטים במלגת לימודים חלקית ו/או נקודות זכות אקדמיות. 

פר"ח פועל כמעט בכל יישוב בארץ ובכל המגזרים. 

במערכת ההרשמה תוכל/י לבחור את סוג הפעילות המועדפת עליך והקרובה ביותר לאזור מגורייך מתוך מגוון הפעילויות והפרויקטים. 

הפעילות מתחילה בשנת הלימודים האקדמית ונמשכת עד לסוף חודש יוני ברצף. 

הפעילות מתקיימת במשך 4 שעות שבועיות, לרוב פעמיים בשבוע בהתאם לאופי הפרויקט (סה"כ 120 שעות פעילות).

גובה המלגה: 5200 ש"ח.

אתר אינטרנט

מועד רישום: הרישום למלגה באוגוסט


פרויקט "ילדי הלילה"

פרויקט ילדי הלילה הינו שיתוף פעולה בין רשויות מקומיות, חטיבות לקידום נוער, התאחדות הסטודנטים ופר"ח. מטרת הפרויקט: 

1. איתור בני נוער בשעות הקטנות של הלילה, יצירת קשר ראשוני איתם כדי להפנות אותם, לפי הצורך, להמשך טיפול אצל נותני שירות אחרים ברשות.

2. מתן כתובת נגישה בשעות בהן אין מענה לבני הנוער.

3. הפחתת אלימות ושתיית אלכוהול ושימוש בסמים.

4. חיבור הסטודנטים המשתתפים לרשות באמצעות עבודה קהילתית וחברתית באזורי המגורים שלהם בעיר. 

לאחר ראיון קבלה יעברו הסטודנטים הכשרה ע"י אנשי מקצוע מהחטיבה לקידום נוער.

הפעילות מתקיימת בערבים (4 שעות שבועיות), בסופי שבוע במקומות בהם יש ריכוז גבוה של בני נוער וכן כוללת מפגש חודשי של צוות המדריכים ואנשי מקצוע.

גובה המלגה: 4562 ש"ח.

הפרויקט יפעל ברשויות הבאות:

ירושלים, תל אביב, באר שבע, חיפה, עפולה ושפרעם. 

הרישום למלגה מבוצע דרך אתר פרח- www.perach.org.il -  היכנסו ובצעו את הפעולות.

המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים.


פרויקט "סטודנטים נוהגים אחרת" בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

הפרויקט יאפשר לסטודנטים ללמוד יותר על בטיחות בדרכים ונהיגה נכונה ולהעביר את הידע שרכשו לחבריהם הסטודנטים ובכך להשפיע הן בקמפוס, בקהילה ובמקומות הבילוי. כל סטודנט מחויב לבצע 80 שעות פעילות התערבות והסברה במסגרת הפרויקט לאורך שנת הלימודים האקדמית.

קריטריונים להשתתפות בפרויקט:

ניסיון בפעילות חברתית וסטודנטיאלית. 

מצב סוציו אקונומי- תינתן עדיפות בקבלה לפרויקט לסטודנטים אשר זקוקים למלגה מבחינה כלכלית- חברתית. היכרות עם עולם התחבורה, בטיחות בדרכים, הרשות הלאומית.

הסטודנטים אשר יתקבלו למיזם יעברו הכשרה מרוכזת על- ידי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים והתאחדות הסטודנטים. בהכשרה יחשפו הסטודנטים לסוגיות ומידע בנושא נהיגה נכונה, סכנות בדרכים, התנהגות נהגים צעירים. כחלק מן ההכשרה יקבלו הסטודנטים מארז פעילות מסודר אשר יוכן על ידי ההתאחדות.

הרישום למלגה יבוצע  דרך אגודת הסטודנטים במוסדות הבאים בלבד:

מכללת כנרת, מכללת תל חי, מכללת צפת, מכללת עמק יזרעאל, מכללת גליל מערבי, אוניברסיטת חיפה, מכללת נתניה, בית ברל, המכללה האקדמית תל אביב יפו, סמינר הקיבוצים, שנקר, מכללת קרית אונו - הקמפוס החרדי, המרכז האוניברסיטאי אריאל, האוניברסיטה העברית בירושלים, מכללת אשקלון, מכללת ספיר, מכללת אחווה, אוניברסיטת בן גוריון. המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים.


סטודנטים במאבק באנטישמיות באינטרנט

כאנשים צעירים להם האינטרנט הוא כלי עבודה וכלי לימודי מהמעלה הראשונה, סטודנטים רבים בישראל שולטים ברזי האינטרנט וברשתות החברתיות, בקיאים באתרים השונים ונדרשים לכתוב ולהתבטא בשפה האנגלית. בדומה לגולשי אינטרנט אחרים, סטודנטים נתקלים באתרים אנטישמיים המפיצים את שנאת ישראל ואת שנאת היהודים ברשת.  נוכח המציאות, בה האינטרנט הפך לכלי מרכזי להפצת האנטישמיות ולאור מעורבותם של הסטודנטים בכלי מדיה זה, מתבקש כי סטודנטים ישראלים יהיו אלו אשר יובילו את המאבק באתרי האיבה באינטרנט. 

פרויקט המלגות המוצע להלן יאפשר לסטודנטים למפות את אתרי האינטרנט האנטישמיים,  ולהתמודד עם הנאמר בהם. במהלך הפרויקט יוכלו הסטודנטים לפעול ברשתות החברתיות תוך הפרכת המידע השגוי המקיף את המדיה. 

זו ההזדמנות שלנו, הסטודנטים הישראלים, לספק הסברה נכונה ומאוזנת, לסייע במאבק נגד הדה – לגיטימציה של מדינת ישראל ונגד שנאת היהודים בעולם.

מטרות הפרויקט:

1. התמודדות, מאבק וצמצום הפצת האנטישמיות ברשת האינטרנט.

2. העמקת והרחבת פעילות ההסברה של הסטודנטים במדינת ישראל.

3. הגברת המודעות ומעורבותה של התאחדות הסטודנטים הארצית, אגודות הסטודנטים המקומיות והסטודנטים בכללותם באשר לנעשה בעולם בהקשר ליהודים ולמעמדה של ישראל.

פעילות הסטודנט:

לאחר ההכשרה, יחל הסטודנט בפעילותו. הפעילות תיעשה בביתו של הסטודנט ועל פי נוחיותו כאשר בכל שבוע יהיה מחויב לבצע כ-5 שעות פעילות למשך תקופה של שנה קלנדרית (ולא אקדמית). סך של 7500 ₪ ישולם לסטודנט, שיבצע פעילות במסגרת הפרויקט בהיקף של לפחות 5 שעות פעילות שבועיות, ובסה"כ 180 שעות פעילות במסגרת הפרויקט.  המלגה תינתן בשלושה מועדים, בחודש אפריל, בחודש אוגוסט בטקס המלגות של התאחדות הסטודנטים הארצית ובחודש נובמבר.

רישום: יעשה דרך אתר התאחדות הסטודנטים בישראל www.nuis.co.il (תחת דף המלגות).

המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים


קרן אייסף 

רקע: "אייסף-הקרן הבינלאומית לחינוך", הינה קרן מלגות פרטית מהוותיקות בישראל וארגון חברתי, ציוני, הפועל למען צמצמום פערים וקידום שוויון הזדמנויות בחינוך בחברה הישראלית באמצעות  הגדלת הנגישות להשכלה גבוהה. אוכלוסיית היעד: העיקרית, בה רואה אייסף את המפתח להגשמת חזונה, הינם סטודנטים יוצאי צבא / שירות לאומי ,המגיעים מהפריפריה הכלכלית והחברתית של ישראל בעלי פוטנציאל למצוינות אישית , להצלחה אקדמית ובעלי רקע ועניין במעורבות חברתית.

החברות בתוכנית אייסף לסטודנטים בתואר ראשון כוללת: מלגה גבוהה בשיתוף עם המוסד האקדמי, ליווי אישי ואקדמי, השתתפות בתוכנית למחויבות חברתית ומנהיגות הכוללת 16 מפגשים במהלך השנה (בימי שישי), השתתפות בפעילות חינוכית-קהילתית בהיקף של 4 שעות שבועיות ומפגשי הכשרה בהיקף של 5-8 שעות לאורך השנה. לסטודנטים לתואר שני ישנה תוספת של יוזמה חברתית קבוצתית בקהילה בהיקף של 60 שעות שנתיות.  תנאי קבלה נוספים: שירות צבאי או אזרחי מלא, היקף לימודים אקדמיים מלא, פעילות התנדבותית בקהילה ומעורבות חברתית.

קבלה ללימודים באחד מהמוסדות הבאים:

תואר ראשון: מכללת אורט בראודה בכרמיאל, הטכניון, מכללת גורדון לחינוך, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המרכז הבינתחומי הרצליה, המרכז למשפט ועסקים ברמת גן, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל-אביב, המכללה האקדמית ת"א-יפו, המכון הטכנולוגי בחולון, האוניברסיטה הפתוחה (חיפה ירושלים, כרמיאל, שדרות, באר שבע), אוניברסיטת בן גוריון, המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון בבאר שבע, מכללת ספיר, מכללת חמדת הדרום, האוניברסיטה העברית, מכללת הדסה והמכללה לעיצוב-בצלאל.

תואר שני: הטכניון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב, המכללה האקדמית ת"א-יפו, האוניברסיטה הפתוחה (חיפה ירושלים, כרמיאל, שדרות, באר שבע), אוניברסיטת בן גוריון והאוניברסיטה העברית.

גובה המלגות: בשנת הלימודים תשע"ב עמדה המלגה בטווח שבין   19,000 ₪ לסטודנט לשנה לתואר ראשון , ו- 15,900 ₪ לסטודנט לשנה לתואר שני.

תהליך הקבלה לחברות בתוכנית אייסף מותנה במילוי טפסים אישיים, סדנת מיון וראיון אישי. פרטים נוספים והגשת טפסים דרך אתר הקרן.

אתר: www.isef.org.

דוא"ל: rishom@isef.co.il 

טלפון: 03-5624448  פקס: 03-5625558.

כתובת: קרליבך 10, ת.ד 20201, תל אביב 61202

רכז: בכל מוסד אקדמי השותף לפעילות הקרן ישנו רכז לפרויקט, פרטי יצירת קשר לכל רכז נמצאים באתר העמותה.

 

פרויקט צמ"ח - ציונות מנהיגות חינוך

חזון צמ"ח:

חינוך למעורבות חברתית ולאזרחות פעילה וחיזוק אהבת העם והזהות הישראלית, היהודית והציונית של צעירים במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית . מטרות:

- פיתוח והבניית שיח סובלני ודמוקרטי בקרב תלמידים  וסטודנטים המדגיש כבוד הדדי וקבלת האחר

- הקניית תחושת שייכות ומחויבות לחברה ולהוויה הישראלית במדינה, באמצעות שיח ערכי-ציוני בין סטודנטים לתלמידים במסגרת בית ספרית .

- הנהגת סטודנטים ותלמידים ליוזמה ועשייה חברתית באמצעות פרויקטים של מעורבות למען הקהילה, החברה והמדינה.

מיומנויות ויכולות נדרשות:   

ניסיון בהדרכה , יכולת עמידה מול קהל , גמישות ויכולת התאמה לשינויים , יכולת תכנון וביצוע , יוזמה, יכולת עבודה בצוות , יכולת עבודה עם בני נוער, הפגנת סבלנות ורגישות , רצון לעורר מעורבות חברתית בקרב בני נוער , יכולת התבטאות גבוהה בעברית , שליטה ביישומי מחשב , הסטודנטים שיתקבלו לתכנית ידרשו להציג תעודת יושר בהתאם לבקשת משרד החינוך.

פעילות הסטודנט/ית המתנדב/ת בצמ"ח:

יצירת שיח בנושאים שונים בקרב תלמידי תיכון במסגרת בית ספרית, תוך מתן דוגמה אישית.

קבלת כיתה אחת בצוות של שניים - שלושה סטודנטים במשך שישה מפגשים ופעילות סיכום – התנדבות בקהילה. קבלת מערכי שיעור מפורטים, הכנתם והתאמתם בעבודת צוות לקראת הצגתם לתלמידים. העברת המערכים בפני תלמידים: הצגה פרונטלית, יצירת דיון בקבוצות ופעילויות מהנות ומעוררות מחשבה. התאמת מהלך השיעור למצבים השונים המתרחשים בכיתה.  יצירה ושמירה על קשר מול הגורם הרלוונטי בבית הספר ומחנך/ת הכיתה. הנעת תלמידים ליצירת יום התנדבות בקהילה ותכנון לוגיסטי לשם מימושו. השתתפות בשני ימי עיון בתל אביב, שני ימי התנדבות ושלושה מפגשי קמפוס במהלך השנה - כ-70 שעות פעילות. 

גובה המלגה: מלגה בסך 2,000 ₪ / קבלת 2 נקודות זכות (על פי התנאים בקמפוסים השונים: אוניברסיטת ת"א, האוניברסיטה העברית ירושלים, אוניברסיטת בן גוריון ב"ש, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר-אילן, המרכז הבינתחומי, המכללה למנהל-ראשל"צ, מכללת ספיר, מכללת בית ברל, מכללת רופין, האוניברסיטה הפתוחה, המכללה האקדמית להנדסה בירושלים).

יש להגיש קו"ח לדוא"ל: info@tzemach.co.il בצירוף פסקה המתארת את המוטיבציה וההתאמה לדעתך לתוכנית, וציון מוסד הלימודים.

לקראת תחילת שנת הלימודים האקדמית יחל תהליך המיון: כולל דינאמיקה קבוצתית וריאיונות אישיים למתאימים.  

אתר אינטרנט


תוכנית ניר – ארגון הנוער הגאה

"תכנית ניר" היא תוכנית לפיתוח אקטיביזם בקרב בני נוער וטיפוח דור הפועל למען שוויון וקבלה חברתית אותנטית , בין הקבוצות המרכיבות את החברה הישראלית בכלל וכלפי הקהילה הגאה בפרט .

דרישת חובה: ניסיון בהדרכה בחינוך הבלתי פורמאלי, מומלץ: היכרות עם הקהילה הגאה

ריכוז התכנית בבית הספר וקשר שוטף עם הצוות החינוכי

הדרכת קבוצת תלמידים באופן קבוע אחת לשבוע (11 מפגשים)

מילוי דוחות ועדכונים שוטפים.

היקף המלגה: 120 שעות פעילות והדרכה במהלך 9 חודשי פעילות.

גובה המלגה: 5000 ₪ 

רק פניות מתאימות יזומנו לראיון.


סטודנטים למען אזרחים ותיקים - הפרויקט הלאומי

בירור זכויות ניצולי השואה ותיעוד סיפורם האישי

בישראל ישנם כ-200,000 ניצולי שואה. רבים מהם אינם מוכרים לרשויות המדינה או לקרנות הסיוע ותפקידנו הוא להגיע אל כל הניצולים ולסייע בידם לממש את זכויותיהם. מטרת הפרויקט מתחלקת לשני מישורים: האחד, סיוע בבירור זכויות ניצולי השואה המגיעות להם על-פי חוק ובמקרים רבים הם כלל לא מודעים לקיומן. המישור השני, הינו איסוף סיפוריהם האישיים של הניצולים במטרה לשמר את הזיכרון ולעצב את תודעת החברה הישראלית.

אופי הפעילות – לאחר ההכשרה, יקבל כל סטודנט רשימת ניצולים מהרכז האזורי ויחל בפעילותו עם הניצולים.  הפעילות תיעשה בתיאום עם הניצול בהתאם לנוחיות הסטודנט כאשר בכל חודש הוא נדרש לעשות כ-20 שעות.

רישום: החל מחודש ספטמבר דרך אתר ההתאחדות בכתובת www.nuis.co.il. המלגה הינה בגובה 5000 ₪ תמורת 120 שעות פעילות לאורך שנת לימודים אחת. הפעילות תחל בחודש נובמבר ותסתיים בסוף חודש יוני. 

המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים.


סטודנטים למען אזרחים ותיקים - פרויקט חונכות

מטרת הפרויקט היא ליצור מערך חונכות לאזרחים ותיקים בדרך של מתן הרצאות לא פורמאליות. את מערך החונכות יפעילו סטודנטים ממגוון הפקולטות השונות. אלו  יעבירו הדרכה לציבור האזרחים ותיקים בתחומים הקשורים לתחום הלימודים שלהם, באם יתאפשר, ואם לא תהיה ההדרכה בתחומי האקטואליה.

אופי הפעילות – המפגשים יערכו אחת לשבוע. כל מפגש ימשך כשעתיים וצוות הסטודנטים ייפגש אחת לשבוע לשעתיים נוספות על מנת להכין את מערך המפגש ותוכן ההדרכה אשר יועברו לאזרחים הוותיקים.

רישום: החל מחודש ספטמבר דרך אתר ההתאחדות בכתובת www.nuis.co.il.

המלגה הינה בגובה 5000 ₪ תמורת 120 שעות פעילות לאורך שנת לימודים אחת. הפעילות תחל בחודש נובמבר ותסתיים בסוף חודש יוני. 

המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים


סטודנטים למען אזרחים ותיקים - תיאטרון קהילתי

מטרת הפרויקט הינה הקמת תיאטרון קהילתי המשלב בין סטודנטים מתחום אומנויות הבמה לבין אזרחים ותיקים. במסגרת הפרויקט מעלים המשתתפים חומרים אישיים הנוגעים לעולמם, מתנסים בתיאטרון ובדינאמיקה קבוצתית ולבסוף מעבדים את החומרים לכדי הצגה אשר מועלית בפני הקהילה המקומית. מטרת ההצגה היא לשקף לצופה בעיות מתחום עולמם של האזרחים ותיקים.

אופי הפעילות – המפגשים יערכו אחת לשבוע. כל מפגש ימשך כשלוש שעות וצוות הסטודנטים יפגשו אחת לשבוע לשעה נוספת על מנת להכין את מערך המפגש. בסוף השנה תועלה הצגה של כל משתתפי התיאטרון הקהילתי. הסטודנטים יכתבו את המחזה של הקבוצה מתוך החומרים שיועלו במפגשים ובשיתוף משתתפי החוג.

רישום: החל מחודש ספטמבר דרך אתר ההתאחדות בכתובת www.nuis.co.il.

המלגה הינה בגובה של 5000 ש"ח תמורת 120 שעות פעילות לאורך שנת לימודים אחת.

הפעילות תחל בחודש נובמבר ותסתיים בסוף חודש יוני. 

המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים


סטודנטים למען אזרחים ותיקים - פרויקט חינוך לאומנות

מטרת הפרויקט הינה יצירת חיבור בין ציבור הסטודנטים לבין ציבור האזרחים הוותיקים דרך אומנות. שיתוף הפעולה מבוסס על יצירת קשר קבוע ומתמשך אשר בו יעשירו סטודנטים מתחום האומנות, באמצעות כלים שרכשו בלימודיהם, את ציבור האזרחים הוותיקים בתחומי האומנות השונים.

אופי הפעילות – בכל מרכז יפעל צוות של סטודנטים אשר ידריך את האזרחים  הותיקים בפעילויות אומנותיות. כל סטודנט יעניק 4 שעות שבועיות של לימודי אמנות או שעות העשרה בתחום לימודיו (פיסול, ציור, קרמיקה ועוד).

רישום: החל מחודש ספטמבר דרך אתר ההתאחדות בכתובת www.nuis.co.il.

המלגה הינה בגובה 5000 ₪ תמורת 120 שעות פעילות לאורך שנת לימודים אחת.

הפעילות תחל בחודש נובמבר ותסתיים בסוף חודש יוני. 

המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים


סטודנטים למען אזרחים ותיקים - פרויקט מחשבים

בשל פער הדורות, קהילת האזרחים ותיקים הינה קהילה בעלת  נגישות נמוכה יותר לעולם המחשבים. מטרת הפרויקט היא ליצור מערך חונכות לגמלאים בדרך של מתן הרצאות לא פורמאליות. 

את מערך החונכות יפעילו סטודנטים ממגוון הפקולטות השונות. אלו יעבירו הדרכה לציבור הגמלאים בתחומים שונים. אופי הפעילות - יערכו קורסים שתוכניהם: עבודה בסיסית עם מחשב (הכרת המקלדת והעבודה עם המחשב), התמצאות באתרי אינטרנט ממשלתיים הנוגעים לזכויות ולצרכי האוכלוסייה (משרד הגמלאים, משרד הרווחה, משרד האוצר, משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי), התמצאות באתרי קופות החולים השונות והבנת הפעולות שניתן לבצע דרך האינטרנט במטרה להקל על הגמלאי.

 הקורסים יהיו בני 40 שעות (20 מפגשים, שעתיים כל מפגש במתכונת של שני מפגשים בשבוע) שיועברו על ידי צוות סטודנטים. כל סטודנט יידרש לעשות פעילות של כ-4 שעות שבועיות.

רישום: החל מחודש ספטמבר דרך אתר ההתאחדות בכתובת www.nuis.co.il.

המלגה הינה בגובה 5000 ₪ תמורת 120 שעות פעילות לאורך שנת לימודים אחת.

הפעילות תחל בחודש נובמבר ותסתיים בסוף חודש יוני. 

המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים.


עמותת "חינוך לפסגות" – גם אני אהיה סטודנט

רקע: עמותת "חינוך לפסגות" מטפחת ילדים ובני נוער בעלי פוטנציאל למצוינות המגיעים מרקע סוציו-אקונומי נמוך. בעזרת תוכנית חינוכית ייחודית העמותה מסייעת לילדים מכיתה ג'-י"ב להתקדם בלימודים, לרכוש השכלה כללית ולהתפתח כאזרחים תורמים בחברה.

ניתן לבחור אחד מערוצי הפעילות הבאים:

• הדרכת שיעורים חווייתיים בתחומי החשיבה המתמטית, כישורי שפה, אנגלית והעצמה.

• מתן שיעורים פרטיים בקבוצות קטנות במגוון מקצועות: מתמטיקה, אנגלית, כישורי שפה ועוד.

• הדרכת חוגי העשרה וסדנאות במגוון תחומים - אומנות, טיולים, ספורט ועוד

• הנחיית סדנאות להורים בנושאים שונים.

• ליווי פרויקטים למען הקהילה ושיעורי העצמה.

הפעילות מתקיימת בימים א,ב,ד,ה בתוך בתי-הספר בשעות הצהריים ואחה"צ תמורת מלגת לימודים והמון סיפוק.

זכאים: סטודנטים הן מהמגזר היהודי והן מהמגזר הערבי בעלי ניסיון בהדרכת ילדים/נוער.

גובה המלגה : מלגת לימודים תמורת הדרכה בת 4-5 שעות שבועיות בין אוקטובר ליוני.

ניתן לבצע שעות נוספות ולהשתתף בפעילות קיץ בבקרים (יולי-אוגוסט) תמורת שכר.

לאיתור מרכז "חינוך לפסגות" באזור מגוריך או לימודיך: http://www.college4all.org/default.aspx?PID=212

רכזת מלגאים: דפי לברון, רכזת גיוס והשמת מדריכים.

טלפון: 050-6472954, 03-6013617

דוא"ל: student@college4all.org למשלוח קו"ח, יש לציין את שם המרכז בו רוצים להשתלב.

מועד הגשה: בעדיפות למהלך חודש ספטמבר, בקשות מאוחרות יבחנו לפי צרכי המערכת.


עמותת איילים

סטודנטים שיצטרפו לפעילות העמותה יגורו בכפרי הסטודנטים ויהוו בסיס יציאה למעורבות חברתית ולהתיישבות קבע בנגב ובגליל. כפרי הסטודנטים ייצרו בסיס להכרות עם האזור והפוטנציאל הטמון בו. הכפרים ישלבו התיישבות ועשייה חברתית, זאת על מנת תקדם את החברה ואת החינוך ביישובי הנגב והגליל. התיישבות: מגורים באחד מכפרי איילים בנגב או בגליל . תוכנית למלגה מלאה: 300 שעות שנתיות של עשייה למען הקהילה הכוללות:  6 שעות שבועיות של עשייה במוקד פעילות ו 100 שעות שנתיות ליוזמות ופרויקטים.

תוכנית למלגה חלקית : 200 שעות שנתיות של עשייה למען הקהילה הכוללות: 4 שעות שבועיות של עשייה במוקד פעילות ו 50 שעות ליוזמות ופרויקטים.

ציונות: שבוע עבודה להקמת כפרי העמותה במהלך חופשת הקיץ ו 3 ימי בנייה במהלך חופשת פסח.

מקצועיות: שלושה ימי הכשרה בתחילת שנת הלימודים. 

זכאים: סטודנטים אשר סיימו שירות צבאי מלא ולומדים במוסדות לימוד המאושרים ע"י המל"ג.

גובה המלגה: מלגת לימודים מלאה בסך 10,000 ש”ח כל שנה עד להשלמת התואר. בתוכנית חלקית תוענק מלגה בסך 5,000 ש”ח בלבד.

תנאים: 

מגורים מוזלים באחד מכפרי איילים. הסעות יומיות לקמפוס ובחזרה (למעט מכללת תל חי והכפרים בב”ש). לימודים באווירה צעירה ושקטה איכות חיים ברמה שלא הכרת !  ערבי כפר, סדנאות, הרצאות, סרטים, מסיבות ועוד, הן רק חלק מהפעילויות שמתקיימות לאורך השנה בכפרי איילים.

על מנת להצטרף לעמותת איילים אנו מזמינים אותך להגיע ליום מיון קצר, המיונים לעמותה הינם חובה, הנכם מוזמנים לבחור יום, שעה ומקום לנוחיותכם.

לפרטים נוספים והרשמה נא להיכנס לאתר העמותה www.ayalim.org.il.

דוא"ל: a.ayalim@gmail.com

טלפון: 054-2468634


מנהיגות עסקית צעירה

מנהיגות עסקית צעירה היא יוזמה של המרכז הישראלי לניהול (המי"ל) ומטרתה לעודד תרבות של מצוינות ומנהיגות בקרב בני נוער וצעירים בישראל ולפתח מנהיגים ומנהלים בעלי אחריות חברתית ותפיסה אתית בניהול. הארגון פועל במסגרת חברה לתועלת הציבור ב- 15 יישובים בפריסה ארצית.

 הגדרת תפקיד: הדרכה חינוכית, חברתית ומשימתית של קבוצת בני נוער במחנה הקיץ ולאורך השנה בישוב, לאור ערכי ומטרות התכנית. הכשרת קבוצה בעזרת כלים מעולם היזמות והניהול לגיבוש והוצאה לפועל של מיזם חברתי-עסקי לטובת הקהילה. תפקיד ההדרכה כולל הדרכה חד שבועית לאורך שנת הלימודים (תשע"ג) והדרכה במחנה הכשרה בקיץ . דרישות התפקיד: סטודנט/ית לתואר ראשון עם ניסיון בהדרכת קבוצת בני נוער בגילאי תיכון ניסיון בעבודה קהילתית, הדורשת תיאום בין ארגונים שונים בקהילה. 

בוגר/ת תנועת נוער- רצוי זיקה וחזון חינוכי, יוזמה, התמדה ומוטיבציה תקשורת בינאישית גבוהה, יכולת עבודה והדרכה בצוות יכולת תכנון ארגון וביצוע לטווח קצר וארוך

גובה המלגה: לסטודנטים מתאימים שיעמדו בכל הדרישות, תינתן מלגת לימודים.

מועד הגשה: לקראת חודש מרץ 2013

דוא"ל:  office@ybl.org.il הגשת מועמדות בצרוף קו"ח (קו"ח מתאימים בלבד יענו).

אתר אינטרנט: להגשת קורות חיים  www.ybl.org.il.

טלפון: 03-7100739


מלגת קרן רוטשילד

ארגון שגרירי רוטשילד מכשיר את דור העתיד של המנהיגות החברתית והעסקית בישראל

קרן רוטשילד קיסריה - ייסדה את ארגון שגרירי רוטשילד במטרה לבנות בישראל רשת מנהיגות רב- תחומית, מעורבת, משפיעה ובעלת אחריות חברתית. הארגון יעניק את ההזדמנות הטובה ביותר לבוגריו לממש את הפוטנציאל הגלום בהם, להצליח ולהפוך לשגרירים של שינוי חברתי מעמדות השפעה בחברה הישראלית.  

הקרן מציעה מלגת לימודים משמעותית, בהיקף של 20,000 ₪ לשנת לימודים, סיוע אקדמי וליווי מהתואר הראשון ועד לדוקטורט,  בנוסף לפיתוח אישי ומקצועי - הכשרה ורכישת כלים מקצועיים ומיומנויות אישיות, התמחות מגוונת וניסיון מעשי בייזום, הקמה וניהול פרויקטים.

הקריטריונים לקבלת המלגה:

מנהיגות לצד מעורבות חברתית, כשבמקביל נלקחים בחשבון תנאי סף של מצב סוציו-אקונומי והרכב הקבוצה. 

מוזמנים להגיש את מועמדותם לחברות בארגון שגרירי רוטשילד העונים לתנאים המפורטים לעיל:

א. פוטנציאל מנהיגות ואחריות חברתית, נכונות לעשייה חברתית משמעותית ומחויבות לקהילה.

ב. עדיפות תינתן לתושבי / יוצאי פריפריה חברתית / גיאוגרפית.

ג. מועמד לשנת לימודים ראשונה לתואר ראשון במוסדות האקדמיים הבאים: 

אוניברסיטת חיפה, מכללת אורנים, מכללת ספיר, המרכז הבינתחומי, המכללה להנדסה סמי שמעון, הלומדים בשנת הלימודים הראשונה במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה, והלומדים בשנה השנייה ללימודיהם בשנקר בי"ס גובה להנדסה ועיצוב.

ד. עמידה בתנאי סף סוציו-אקונומיים לשם קבלת המלגה או מסלול "שגריר ללא מלגה" למועמדים שאינם עומדים בתנאי הסף הסוציו-אקונומיים.

 הזכאים למלגה, מחויבים לתהליך פיתוח מודעות אחריות ומנהיגות חברתית הכולל מפגש שבועי קבוע, קורס אקדמי נוסף, סמינרים הבוללים לינה והובלת פרויקטים קהילתיים.

המועד האחרון להרשמה לחברות בארגון שגרירי רוטשילד: סוף אוגוסט 

במידה ועברת את שלב ההרשמה והמיון הראשוני בהצלחה, תזומן לאימות הנתונים עליהם הצהרת בהרשמה במהלך חודש ספטמבר.


מלגות לפי מוסדות אקדמיים: 


אוניברסיטת חיפה 

מלגת סיוע כלכלי

תוגש מידי שנה, ביוזמת הסטודנט על-גבי טופס המיועד לכך, החל מחודש אוגוסט ועד שבוע לאחר תחילת שנת הלימודים. טופס בקשה למלגה ניתן להשיג בחנות אקדמון באוניברסיטה (קיימת אפשרות לקבלו בדואר, פרטים בחנות, בטלפון  8240210). סטודנטים המתחילים לימודים בסמסטר ב' או בסמסטר קיץ יגישו בקשה למלגת סיוע עד יום תחילת לימודי הסמסטר בו יתחילו לימודיהם. 

הבקשה למלגה בצירוף האישורים הנדרשים כמפורט בגוף הטופס יש לשלוח בדואר רשום לכתובת: דיקן הסטודנטים - מדור מלגות, אוניברסיטת חיפה, הר הכרמל חיפה 31905.

זכאים: הזכאות למלגה תיקבע על סמך צבירת ניקוד בנתוניהם הסוציו-אקונומיים של מבקשי המלגה. כמו כן, יהיה עליהם לעמוד בקריטריונים הבסיסיים שפורטו לעיל.

הניקוד על מצב כלכלי ייקבע על סמך גובה ההכנסה ברוטו לנפש במשפחה, בהתאם למעמדם המשפחתי ולמצבם הכלכלי של המועמדים.

נתונים מיוחדים שיזכו בניקוד (כנגד הגשת אישורים): שרות צבאי סדיר או שרות לאומי, שרות מילואים בשנה החולפת העולה על 10 ימים רצופים או 35 ימים מצטברים (לסטודנטים ותיקים),  עבודת הסטודנט, עולים חדשים עד 10 שנים בארץ, עולים חדשים עד 4 שנים בודדים בארץ, סטודנטים בודדים, קרובי משפחה מדרגה ראשונה החולים במחלה קשה (בעלת השלכה על המצב הכלכלי של המשפחה), בן/בת-זוג סטודנט/ית לתואר ראשון או חייל/ת בשירות סדיר ומספר נפשות נתמכות בבית הסטודנט.

גובה המלגה ייקבע מדי שנה בהתאם לתקציב המלגות, בשנת הלימודים תשע"א גובה מלגת הסיוע עמד על  1,500- 2,000 ₪.


מלגות הישגים לסטודנטים חדשים

מלגת הישגים אקדמיים לסטודנטים חדשים תוענק  בשנה א' בלבד על סמך הציון הפסיכומטרי הגולמי. לא זכאים למלגה זו סטודנטים הלומדים באוניברסיטה כיום או כאלה שהיו רשומים בעבר ללימודי תואר ראשון באוניברסיטת חיפה ולא השלימו את לימודיהם.

סטודנטים בעלי ציון 730 ומעלה יהיו זכאים למלגה בהיקף של עד 100% מגובה שכר הלימוד הבסיסי (לא כולל תשלומים נלווים). גובה המלגה יקבע ביחס להיקף שכר הלימוד שלו.

סטודנטים בעלי ציון 700-729 (למעט בחוגים לריפוי בעיסוק, לפיזיותרפיה ולהפרעות בתקשורת) יהיו זכאים למלגה בהיקף של עד 50% משכר הלימוד הבסיסי (לא כולל תשלומים נלווים). גובה המלגה יקבע ביחס להיקף שכר הלימוד שלו. 


קרן המלגות לזכר סוזן גולדשטיין

הקרן מעניקה סיוע מקיף (מימון שכ"ל, מלגת דיור ומלגת מחייה.

זכאים: תלמידי שנה א', עד גיל 25, רקע מוכח בהצטיינות בלימודים (עפ"י הישגים בבחינות בגרות ובפסיכומטרי), רקע מוכח בפעילות חברתית (לא כולל פעילות במסגרת שירות לאומי), מצב סוציו אקונומי מצריך סיוע.   הגשת המועמדות לקרן מחייבת הגשת בקשה למלגת סיוע של דיקן הסטודנטים החל מ- 1 לאוגוסט ועד שבוע לאחר תחילת שנת הלימודים בצירוף אישורים כמפורט ע"ג הבקשה, מכתב פניה לקרן ואישורים נוספים להוכחת רקע בהצטיינות בלימודים ובפעילות חברתית לפי דרישת הקרן.

המלגה אינה מיועדת לסטודנטים הממומנים בשכ"ל על ידי גורם כלשהו. קבלתה תותנה בפעילות חברתית בהיקף של 4 שעות שבועיות בשנת הלימודים.


הקרן ע"ש רון אדלר- מלגת הוקרה  לבוגרי יחידות קרביות

הקרן ע" רון אדלר מעניקה מלגות הוקרה עד גובה שכר לימוד בסיסי לסטודנטים בוגרי שרות צבאי מלא ותקין  יוצאי יחידת הצנחנים ויחידות לוחמות אחרות

זכאים: חיילים/ות משוחררים/ות  מהמערך הלוחם בצה"ל (לוחמים ותומכי לחימה).

שנת לימודים ב' לתואר (או שנה שלישית מתוך תואר של 4 שנים לפחות).

בבחינת המועמדים למלגה, תינתן עדיפות לסטודנטים/ות בוגרי/ות יחידת הצנחנים ולמועמדים/ות שמצבם הכלכלי מצריך סיוע.

הגשת המועמדות לקרן מחייבת הגשת בקשה למלגת סיוע של דיקן הסטודנטים החל מ- 1 לאוגוסט ועד שבוע לאחר תחילת שנת הלימודים בצירוף אישורים כמפורט ע"ג הבקשה, מכתב פניה לקרן ואישור/ים להוכחת שרות צבאי ביחידה קרבית בתפקיד לוחם /תומך לחימה  לפי דרישת הקרן. 

המלגה אינה מיועדת לסטודנטים הממומנים בשכ"ל על ידי גורם כלשהו. קבלתה תותנה בפעילות חברתית בהיקף של 4 שעות שבועיות בשנת הלימודים. 


מלגות ע"ש בינה ומנחם פרוכטר

הקרן תעניק מלגות לסטודנטים נזקקים הלומדים לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה בלבד ולא בשלוחותיה ,בשנת הלימודים תשע"ג.

גובה המלגה: 5,000 ₪ (כפוף לרווחי הקרן ולמספר המועמדים שיאושרו על ידי חבר נאמני הקרן). תנאי הזכאות למלגה הם (במצטבר): לימודים לתואר ראשון שנה ב' ומעלה באחד מן התחומים הבאים: מדעים מדויקים, מדעי הטבע, מדעי היהדות. הלימודים אינם כרוכים בביצוע ניסויים בבעלי חיים. מצב סוציו-אקונומי מצריך סיוע, הצלחה בלימודים.

הגשת מועמדות לקרן מחייבת הגשת בקשה למלגת סיוע של דיקן הסטודנטים החל מחודש אוגוסט ועד שבועיים לאחר תחילת שנת הלימודים. בצירוף אישורים כמפורט בבקשה ומכתב פניה לקרן (מודפס).

הערה: סטודנט שיזכה במלגה יידרש לחתום על התחייבות להחזיר לקרן את המלגה לאחר סיום לימודיו , אם וכאשר מצבו הכספי יאפשר זאת.


אוניברסיטת בר אילן

קרן המלגות של הפדרציה היהודית-אירנית בניו יורק

הקרן מיועדת לסטודנטים מצטיינים יוצאי אירן, עדיפות לסטודנטים במחלקות מדעי המדינה, משפטים, כלכלה, יחסים בינ"ל, חינוך, וסטודנטים המעורבים בפעילות למען הקהילה והחברה בישראל, ומגלים מעורבות בנעשה בחברה הישראלית, הן מבחינה חברתית והן מבחינה פוליטית.

המעוניינים ימלאו טופס בקשה רגיל של מדור מלגות לתואר המתאים (ראשון, שני או שלישי). כל ההחלטות מתבססות על הקריטריונים של הוועדות למלגות באוניברסיטת בר-אילן. המלגה היא בסך 2,000 דולר ל-6,000 דולר. טפסים למלגה לתואר ראשון ניתן להוריד באתר האוניברסיטה.


 אוניברסיטת בן גוריון בנגב

"קרן משה-התכנית למנהיגות"

רקע: מטרת התכנית היא להצמיח מנהיגות צעירה, מנהיגות אכפתית, בעלת מצוינות אישית, רגישות חברתית ויכולת לחולל שינויים בחברה הישראלית. הסטודנטים משתתפים בפעילות בהיקף של 8 שעות שבועיות. הם נוטלים חלק בהכשרה עיונית ובה מוצגים בפניהם נושאים חברתיים שונים. הפעילות העיונית מועברת במסגרת של הרצאות, סדנאות, ימי עיון ושבת עיון.

בנוסף להכשרה העיונית הסטודנט משתתף באחד מהפרויקטים החברתיים שהיחידה שותפה להם. הסטודנט מכיר אוכלוסיות שונות ומתוודע לקשייהן ולאתגרים הכרוכים בהתמודדות עם הקשיים: התמודדות עם אתגרי הקליטה של העולים החדשים, מצוקות האוכלוסייה הוותיקה, קשיי אוכלוסיות בשולי החברה כמו: אסירים לשעבר, מכורים לסמים, נערים ונערות בסיכון ועוד, סיוע לילדים, נוער ומבוגרים בקידום השכלתם. הסטודנטים פעילים בין היתר במקלט לנשים מוכות, במועדוניות של נוער בסיכון, בהוראת מבוגרים יוצאי אתיופיה לימודי השכלת יסוד, בהדרכת נוער ובחינוכו להתנדבות ולחיזוק הקשר לנגב.

החברות בתכנית היא עד לסיום התואר ועל מנת להגיש בקשה להתקבל לתכנית צריכה להיות יתרת לימודים של שנתיים לפחות.

גובה המלגה: 10,000 ₪ מידי שנה.

כתובת: היחידה למעורבות חברתית, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מעונות ג' בניין 80, ת.ד. 653, באר שבע 84105.

טלפון: 08-6472841.

פקס: 08-6472921.


תוכנית הדירות הפתוחות

הסטודנטים, חברי התכנית, זוכים לדיור בדירה הפטורה מתשלומי שכר דירה, ארנונה, מים ועלויות אחזקה, בשכונות: ד’ רבתי (צפון, מרכז ומזרח), בשכונה ג' ובשכונה י”א. בתמורה, הסטודנטים מעמידים את כישוריהם האנושיים והאקדמיים לקידום אוכלוסיית השכונה בה הם גרים, בהיקף של 8 שעות שבועיות בממוצע.

פירוט פעילות הסטודנט בתכנית:

בהיקף של 4 שעות שבועיות: החברים בתכנית מפעילים מגוון חוגים עבור כל חתכי הגילאים (ילדים, נוער ומבוגרים) בהתאם לכישוריהם ולצורכי השכונה: חוגי לימוד, חוגי אומנות, חוגי ספורט וחוגי העשרה ועוד.

בהיקף של כשעתיים שבועיות: החברים בתכנית מצוותים למשפחה מסויימת בשכונתם ומבלים עימה זמן בשיחות, הכוונה, עזרה וכדומה.

בהיקף של כשעתיים שבועיות בממוצע: במהלך השנה מקיימים הסטודנטים פעילות מיוחדות כגון: מסיבות בחגים, מבצעים קהילתיים מיוחדים, ישיבות צוותיות, סדנאות וכדומה. 

הסטודנטים שאנו מחפשים הם סטודנטים בעלי מודעות חברתית גבוהה, פתיחות, יכולת עבודה בצוות, כושר מנהיגות ויכולות הדרכה. עדיפות לבעלי יתרת לימודים של שנתיים לפחות

כתובת: היחידה למעורבות חברתית, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מעונות ג', בניין 80, ת.ד. 653, באר שבע 84105.

טלפון: 08-6461788. 

פקס: 08-6472921.

דוא"ל: tcua@bgu.ac.il


האוניברסיטה הפתוחה

ועדת המלגות של האוניברסיטה הפתוחה מעניקה מלגות סיוע ללימודים לסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה ולתלמידי בית הספר לטכנולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה. 

אמות המידה לחישוב הזכאות לקבלת מלגה : חישוב הזכאות מתבסס על נתונים יחסיים של הסטודנט לכלל מבקשי המלגות במועד נתון ועל סמך ניסיון העבר. בין הקריטריונים לחישוב הזכאות נלקחים בחשבון: מצב כלכלי ומשפחתי של הסטודנט, מקום מגורים, היקף העבודה, היקף הלימודים, הישגים בלימודים, שירות צבאי או שירות לאומי וכד'.

מלגות סיוע ללימודים לתואר ראשון (סמסטרים א2014, ב2014, ג2014)

סטודנטים שעקב מצבם הכלכלי מתקשים בתשלום שכר הלימוד, זכאים להגיש בקשה למלגת סיוע, בתנאי שהם עומדים בדרישות שלהלן, (הרשימה המלאה והמחייבת מצויה ב"דברי ההסבר" הנלווים לטופס הבקשה למלגה).

קריטריונים לזכאות להגשת בקשה:

סטודנטים שסיימו בהצלחה לימוד קורס אקדמי אחד לפחות באוניברסיטה הפתוחה (חיילים בשירות חובה ומשרתים בשירות לאומי רשאים להגיש בקשה למלגה גם ללא הצלחה, ובתנאי שסמסטר הדיון הוא הסמסטר הראשון ללימודיהם).

רשומים לקורס אקדמי אחד לפחות בסמסטר אביב (ב2013).

אינם בעלי תואר אקדמי.

קריטריונים לזכאות להגשת בקשה:

סטודנטים זכאים להגיש בקשה במועד זה בתנאי שהם עומדים בדרישות הבאות:

סטודנטים שסיימו בהצלחה לימוד קורס אקדמי אחד לפחות באוניברסיטה הפתוחה (חיילים בשירות סדיר ומשרתים בשירות לאומי יכולים להגיש בקשה למלגה גם ללא הצלחה, ובתנאי שסמסטר הדיון הוא הסמסטר הראשון ללימודיהם).

אינם בעלי תואר אקדמי.


האקדמיה לאמנות ועיצוב - בצלאל

מלגת לימודים מטעם האקדמיה

האקדמיה מעניקה מלגות סיוע בשכר הלימוד, לסטודנטים הלומדים בבצלאל. כלל ציבור הסטודנטים בכל המחלקות והתארים זכאים להגיש בקשה למלגת סיוע בשכר הלימוד. המלגות מוענקות על בסיס בדיקת זכאות כלכלית בלבד. המלגות יכולות להינתן בגבהים שונים ממלגות חלקיות ועד למלגות מלאות. 

סטודנטים אשר ימצאו זכאים לקבל מלגת סיוע בשכר לימוד של בצלאל יחויבו בפעילות התנדבותית למען הקהילה בהיקף של 20 שעות בשנה.

את הבקשה  בצירוף כל המסמכים הנלווים יש להגיש לפי ההוראות באמצעות טופס הבקשה  לידי גב' אילנה דבורין-כהן

טלפון:  5893269

דוא"ל: ilana@bezalel.ac.il

 

מלגת קיום בעבור חונכות אישית ומעורבות חברתית

הפרויקט מיועד אך ורק לסטודנטים, שנמצאו זכאים על ידי האקדמיה לקבלת מלגת סיוע בשכר הלימוד. החונכות תתבצע בהיקף של עד 4 שעות שבועיות ובתמורה, תוענק לחונכים מלגה. 

המלגה תנתן לסטודנטים בשנים ב'-ה' תמורת חונכות אישית לסטודנטים בעלי צרכים ייחודיים ( לקויי למידה, עולים חדשים וכו') או בתמורה לפרוייקטים בעלי מעורבות חברתית.

סטודנטים המעוניינים לפעול במסגרת זו מתבקשים למלא את טופס הבקשה להשתתפות בפרויקט אותו ניתן לקבל במשרד הדקנאט ולהגישו עד היום הראשון ללימודים, בתנאי שהגישו בקשה למלגת סיוע בשכר הלימוד.

 

עושים שכונה - פרוייקט מלגות של הרשות לפיתוח ירושלים והסוכנות היהודית

מגורים במתחם אמנים צעירים בשכונת הגבעה הצרפתית הסמוכה לקמפוס הר הצופים ובשכונת קריית מנחם, גוננים וקריית יובל בירושלים.

המשתתפים בתוכנית זכאים לקבל מלגה בגובה 21,000 ₪ המתפרשת על פני שלוש או ארבע שנים. במסגרת הפרויקט יתגוררו הסטודנטים בשכונות וידרשו לבצע פעילות חברתית ואמנותית עם תושבי השכונות בהיקף של 200 שעות שנתיות, בעבור פעילות חברתית אמנותית זו תינתן המלגה.  המלגה מיועדת לסטודנטים משנים ב' ומעלה.

לפרטים נוספים: www.academicity.org.il, אירית .irit@new-spirit.org.il   054-9505211    


האקדמית תל אביב יפו

מלגת סיוע כלכלי

האקדמית תעניק בשנת הלימודים תשע"ג מלגות סיוע כלכלי בשיעור של 3,000 ש"ח.

המלגה מוענקת על בסיס מצבו הכלכלי של הסטודנט ומשפחתו ועל פי מידת המאמץ שעושה הסטודנט למחייתו (סטודנט עובד אינו פוגע בזכאותו למלגה).

התנאי לקבלת מלגת הסיוע:

לימודים בשנה זו בהיקף של לפחות 30 נקודות זכות לתואר ראשון (27 נקודות זכות ללומדים בתוכנית מעוף) / 18 נקודות זכות לתואר שני. לצורך זה ייחשבו רק נקודות זכות בהן מילא הסטודנט את מטלת הסיום בקורס – בחינה או עבודה. לסטודנט תואר ראשון ייחשבו במכסה זו 4 שעות לימוד בקורס אנגלית ברמת בינוני או ברמת מתקדמים, שבו הושג ציון עובר.

סטודנט שתשלום המקדמה שלו חל לאחר 08.08.2012 יגיש את בקשתו תוך שבוע ימים מיום תשלום המקדמה.

כתובת: היחידה לשכר לימוד ומלגות, רח' רבנו ירוחם ת.ד. 8401, יפו, 61083 

פקס: 03-6803361    

טלפון: 03-6803330


מלגת דיור מטעם עיריית תל אביב יפו והאקדמית תל אביב יפו

רקע: עיריית תל אביב-יפו בשיתוף המכללה האקדמית מעניקות מלגות דיור לסטודנטים בגובה של עד 9,600 ש"ח לסטודנטים שישכרו דירות בנווה שאנן, שכונת התקווה ויפו. לקריטריונים וקבלת מידע לחצו כאן.

קריטריונים לקבלת המלגה: סטודנט מן המניין הלומד בהיקף של 70% לפחות. מגורים בנכס הממוקם באחת השכונות המוגדרות לפרויקט לתקופה של שנה לפחות אם אופציה לשנה נוספת. 

המלגה מחייבת השתתפות בפעילות בקהילה בהיקף של מינימום 4 שעות שבועיות בתיאום היחידה לקשרי אקדמיה קהילה באקדמית. 

היחידה לשכר לימוד ומלגות, מרשה למלם:

טלפון: 03-6803319

דוא"ל: lemlemm@mta.ac.il

המרכז לקשרי אקדמיה וקהילה 

טלפון: 03-6803321

דוא"ל:  kehila@mta.ac.il

כתובת: המכללה האקדמית של תל-אביב-יפו, המרכז לקשרי אקדמיה קהילה, רח' רבנו ירוחם ת.ד. 8401, יפו, 61083. 

אתר אינטרנט: www.mta.ac.il


חממת היזמות

תכנית ייחודית שמעודדת ומכשירה סטודנטים להקים ולהפעיל פרויקטים לשינוי חברתי בקהילת יפו ודרום תל-אביב. הסטודנטים המשתתפים בתוכנית לומדים במכללה. בשנה הראשונה, בנוסף לתוכנית הלימודים הרגילה, הסטודנטים לוקחים חלק בקורס ייחודי ליזמות חברתית שפותח עבורם ומקבלים הכשרה מעשית שכוללת תכנון, הקמה וניהול של מיזם קהילתי על ידי יזם עסקי וחברתי מוביל. בשנה השנייה, הסטודנטים עובדים על פרויקט פיילוט ומתחילים בהרצתו, כאשר בשנה השלישית הסטודנטים מייסדים ומטמיעים את הפרויקט בקהילה.

מהשנה השנייה מקבלים הסטודנטים עזרה למימון הפרויקטים. התוכנית ממשיכה ללוות את הסטודנטים שהוכשרו בה ולתמוך במיזמים ובפעילותיהם הקהילתית גם לאחר שסיימו את לימודיהם במכללה.

זכאים: סטודנטים לתואר ראשון בשנה א'

אופי הפעילות: בשנה הראשונה הפעילות כוללת השתתפות בקורס בן 4 יח"ל שנבנה במיוחד לתכנית, פעילות חברתית שבועית והתנדבות של 4 שעות שבועיות בקהילה. כמו כן, מסמסטר ב' הסטודנטים מתחילים לתכנן את המיזמים החברתיים אותם יוציאו לפעול בשנים ב' וג'. החל מהשנה השנייה אופי הפעילות משתנה והסטודנטים בונים את המיזמים ומוציאים אותם לפועל.

משך הפעילות: שלוש שנים (מהשנה הראשונה של התואר ועד לסיומו)

תהליך הקבלה לפרויקט: ראיון אישי

גובה מלגה: בשנה הראשונה מלגת שכר לימוד בשווי 10,000 ₪ בשנה השנייה והשלישית מלגת שכר לימוד מלאה בשווי 10,000 ₪ וכן מלגת קיום בסך 5,000 ₪

מנהלת הפרויקט: נירית תייס זמיר niritta@mta.ac.il


מלגת חונכות בשיתוף בית הספר היסודי ויצמן

תיאור הפרויקט/ מטרות: דרושים סטודנטים לתגבור וחניכה אישית של התלמידים בכיתות השונות בבית ספר יסודי ביפו עם אוכלוסייה מעורבת.

אוכלוסיית הסטודנטים: סטודנטים לתואר ראשון ושני

אופי הפעילות: 4 שעות שבועיות או שעתיים הכוללות: חניכה אישית וקבוצתית בבית הספר

משך הפעילות: אוקטובר עד סוף יוני

תהליך הקבלה לפרויקט: ראיון אישי

אופי ההדרכה בפרויקט: הדרכות בקבוצות או אחד על אחד

גובה מלגה: 4,000 ₪ עבור 4 שעות שבועיות, 2,000 ₪ עבור שעתיים שבועיות (חישוב לפי שעה). אפשרות להתנדב בפרויקט תמורת מלגת דיור

רכז הפרויקט: דודי שמידט, מנהל בית הספר dudischmidt@gmail.com

 

אוטופיה ירוקה

רקע: המיזם עוסק בהקניית ידע והטמעת אורך חיים אשר יחבר את תושבי יפו וילדי יפו בפרט לסביבתם

אוכלוסיית הסטודנטים: סטודנטים לתואר ראשון ושני , בעלי רצון להוביל שינוי ירוק משמעותי בקהילה היפואית, עמידה בלוח הזמנים, סבלנות ואהבה לילדים, אחריות, יצירתיות, יכולת עבודה עם ילדים ועמידה מולם.

אופי הפעילות: 4 שעות שבועיות הכוללות: העברת סדנאות בנושא חינוך סביבתי, ליווי תלמידים ומורים בתהליך הפיכת בית הספר לירוק, הקמת גינה אקולוגית ושעה שבועית לטובת הדרכה עם מנהלת המיזם.

משך הפעילות: אוקטובר עד סוף יוני

תהליך הקבלה לפרויקט: ראיון אישי

אופי ההדרכה בפרויקט: העברת שיעור באורך של 45 דקות, 4 פעמים בשבוע עבור 4 כיתות, סה"כ 3 שעות. חלק מהשעות יהיו פעילות בגינה האקולוגית.

גובה מלגה: 5,000 ₪. אפשרות להתנדב בפרויקט תמורת מלגת דיור

רכז/ת הפרויקט: אלא חסונה  מייל: green_utopia@hotmail.co.il

  

איכות בשיקום

תיאור הפרויקט: העמותה עוסקת בשיקום אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים בקהילה. פעילות העמותה מתמקדת בהקניית מיומנויות ופיתוח הזדמנויות להשתלבותם בקהילה בתחומי דיור, עבודה, לימודים ושעות הפנאי. אחת המסגרות אותה מפעילה העמותה הינה מרכז אלמו"ג לשיקום, הנמצא בלב העיר חולון. המסגרת פועלת בשיתוף עם משרד הבריאות.

אוכלוסיית הסטודנטים: סטודנטים לתואר ראשון ושני, בעלי אחריות ומחויבות אישית ומקצועית. בעלי רצון לתרום לקהילה. רגישים לפרט ובעלי אמפתיה.

אופי הפעילות: 3-4 שעות שבועיות בהן הסטודנט המלווה הוא להיות עם ובשביל הצעיר מחד, ולאפשר לו מרחב ועצמאות מאידך. הסטודנט משמש מתווך בין הצעיר לעולם העבודה במידת הצורך, כלומר אם צריך סיוע בתקשורת עם אנשים, בביצוע המשימות, בהתנהגותו והתנהלותו במקום העבודה, בהבנת סביבת העבודה וסיטואציות מתוכה ועוד. המלווה מזהה את הגורמים המקדמים והמעכבים של הצעיר במקום ההתנסות  ונותן לו על כך משוב.

 המלווה תורם לתחושת הביטחון העצמי של הצעיר מעצם היותו שם ומקדם תחושת מסוגלות. הידיעה כי יש להם למי לפנות בעת הצורך, עוזרת, מרגיעה ומאפשרת להתרכז בעבודה עצמה. לאורך התהליך המלווה מדווח לאנשי המקצוע באלמו"ג שאינם נמצאים בשטח, על תפקודו של הצעיר ומקבל הדרכה שוטפת ומקצועית

משך הפעילות: אוקטובר עד סוף יוני

תהליך הקבלה לפרויקט: ראיון אישי

אופי ההדרכה בפרויקט: פעם בשבועיים הדרכה של שעה עבור הסטודנטים, כולל- מתן כלים מקצועיים לעבודה עם האוכלוסייה ואפשרות לשיתוף והעלאת דילמות מהשטח.

גובה מלגה: התנדבות תמורת מלגת דיור.

רכז/ת הפרויקט: נועה בן דב, רכזת התנסויות  noabendov@yahoo.com 052-4686488

קישור לאתר: www.aepr.org.il


המכללה האקדמית בית ברל

המכללה מציעה מגוון רחב של מלגות. סטודנטים בעלי נתונים גבוהים הלומדים במסלולים ובמקצועות מועדפים יכולים לקבל מלגה עד לגובה שכר לימוד מלא בשנה א'. כמו כן מציעה המכללה מלגות סיוע ומלגות על תרומה לקהילה.

אתר אינטרנט: www.beitberl.ac.il

דוא"ל: dekanat@beitberl.ac.il

טלפון: 09-7476387

כתובת: המכללה האקדמית בית ברל, דואר בית ברל 44905. מיקום הדקנאט אזור דקל 403.

 

מלגות ע"ס מצב סוציו אקונומי

מלגות הסיוע מיועדות לסטודנטים מן המניין המשלמים שכר לימוד מלא, ולומדים בהיקף של 16 ש''ש לפחות. כמו כן, סטודנטים מבית הספר לחברה ולממשל הלומדים בהיקף של 6 ש"ש לפחות. סטודנטים המבקשים סיוע, נבחרים על פי צבירת ניקוד יחסי לכלל מבקשי המלגות באותה שנה ובהתאם לגובה תקציב המלגות.

הקריטריונים למלגה:  הכנסות הסטודנט ומשפחתו, מרחק המגורים, היקף לימודים, הישגים אקדמיים

המאמץ שהסטודנט משקיע במימון לימודיו, פעילות למען הקהילה. 

ניתן להגיש את הבקשה ב-2 דרכים:

1. מילוי בקשת מלגה מקוונת דרך מידע אישי בפורטל המכללה - מיועדת לסטודנטים לתואר B.Ed מביה"ס לחינוך, הלומדים בשנים ב'-ד'.

(מידע אישי -> אפשרויות נוספות -> מלגות -> בקשת מלגה).

את האישורים ניתן לצרף בעת מילוי הבקשה או למסור ידנית לדקנט, תוך שבועיים ממילוי הבקשה.

2. מילוי טופס:

הסטודנט ימלא טופס בקשה לסיוע/ מלגה, ידפיס, ויצרף את האישורים על הכנסתו, הכנסות הוריו ובן/בת הזוג, בהתאם למפורט בטופס הבקשה.

בקשה ללא אישורים מתאימים לא תטופל.

ניתן להגיש את הבקשות לסיוע עוד לפני תחילת שנת הלימודים. 

 

מלגות הצטיינות של המכללה על תרומה לקהילה

זכאים: מלגת הצטיינות מוענקת לסטודנטים הלומדים לתואר B.Ed מבית הספר לחינוך, מהמכון האקדמי להכשרת מורים ערבים ומבית הספר לאמנות - המדרשה, שתרמו בהתנדבות מזמנם ומכישוריהם לאנשים נזקקים, לפרויקטים ולמפעלים חברתיים לאורך תקופה משמעותית בשנה החולפת.

סטודנטים הלומדים לתואר B.Ed בשנים ב'-ד', שהתנדבו למען אנשים נזקקים, פרויקטים ומפעלים חברתיים לאורך תקופה משמעותית בשנה החולפת.

סטודנטים המעוניינים להגיש את מועמדותם לדקנט נדרשים למלא שאלון מועמדות. יש להמציא מסמכים לגבי הפרויקט או התחום שבו פעלו, היקף הפעילות, משך הפעילות, ולהביא המלצות ממפעילי פרויקט ההתנדבות. גופים מפעילים, אנשי סגל וחברים יכולים גם הם להמליץ על מועמדים לדקנט.

ועדה בדקנט תבחר בסטודנטים הראויים ביותר בתחום.

 

מלגות מותנות מועדפות של משרד החינוך

זכאים: המלגות מיועדות לסטודנטים בשנים א'-ג' הלומדים מקצועות נדרשים:

אנגלית: למתמחים במסלולים היסודי, העל-יסודי והרב-גילאי

מדעים: למתמחים במסלול היסודי והעל-יסודי

מתמטיקה: למתמחים במסלול היסודי והעל-יסודי

גובה המלגה המותנית המועדפת למתמחים במסלולים ובמקצועות ההוראה שצוינו עומד על 5,800 ש"ח.

תנאי הזכאות המלאים מופיעים באתר המכללה האקדמית http://www.beitberl.ac.il/about/dikanat/milgot

מועד הגשת בקשה למלגה: יש למלא טופס בקשה למלגה מותנית ולהעבירו למשרד הדקן בתחילת שנת הלימודים ולא יאוחר מתאריך 1.12.12. 

*המכללה מציעה מלגות לסטודנטים מצטיינים וכן לסטודנטים חדשים בעלי נתוני קבלה גבוהים. קבלת המלגה נעשית לאחר איתור פנימי של המכללה.


***ייתכן כי המידע הנ"ל אינו מעודכן או שבוצעו שינויים בפרטי המלגות. רצוי להתעדכן עם המוסד או נותני המלגות כדי לוודא פרטים מדוייקים (דרישות, מועדים וכדומה).

חזור ללמעלה