הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

עבודה מועדפת

​חיילים משוחררים?  
בואו לעבוד בעבודה מועדפת בתחום החקלאות ועל הדרך להנות מטיולים ברחבי הארץ!

נוף של טוסקנה בצפון הארץ

"נטעים" 
 היא תכנית חקלאית-חינוכית לבוגרי שירות צבאי מבית המדרשה למנהיגות ואחריות חברתית מיצר שנמצאת ברמת הגולן. 
תכנית 'נטעים' הינה פרויקט המשלב עבודת כפיים בחקלאות של צעירים ישראלים, בנים ובנות, דתיים וחילוניים, במטעים שונים בגולן (במסגרת עבודה מועדפת), למידה מרחיבת אופקים סביב מדינת ישראל, סביבה, יהדות וחברה, ניהול חיי קבוצה משותפים ומעורבות בחיי הקהילות בגולן.
מיקום: מחזור ב'-2021-2022 - בקיבוצים אפיק, גשור, אלרום ומרום גולן
טלפון ליצירת קשר: 04-6763760
  
"השומר החדש"
מגוון של עבודות חקלאיות ברחבי הארץ, בשיתוף חברות חקלאות גדולות ועד חקלאים פרטיים המעוניינים בחיזוק העבודה העברית ויצירת עתודת חקלאי העתיד, עבודות קטיף הדרים, עבודות בכרמים ועוד..
מתאים מאד לחיילים משוחררים, לאוהבי אדמה ולמי שרוצה להשתלב בעולם החקלאות.
 - מגורים 
- חקלאות ותוכן לימודי בקבוצה 
- תוכן בתחומי יהדות, ציונות וכו' 
- אפשרות לשלב לימודי הדרכת טיולים 
מיקום: בכל רחבי הארץ 
טלפון ליצירת קשר: 04-6886404
 

"תוצרת הארץ" 
תוצרת הארץ היא תוכנית עבודה מעודפת למשוחררים ומשוחררות שמחפשים עבודה עם ערך מוסף. לתכנית שני מסלולים- שלוחה חקלאית בגליל העליון, המקום הכי יפה בארץ. ושלוחה עירונית בשכונת הדר בחיפה, שכונה מתחדשת עם המון צעירים והתרחשות חברתית. אם מעניין אתכם לחיות עם חבר'ה ביחד להעשיר את המוח לעבוד ולקבל מענק מועדפת, מקומכם איתנו!
מיקום: שלוחה חקלאית: כפר גלעדי, כפר הנשיא, יראון. שלוחה עירונית: הדר חיפה 
מייל ליצירת קשר: tozeretil1@gmail.com


"חקלאות בעמק" 
תכנית חלוצית חינוכית המיועדת לבוגרי ובוגרות צבא ושירות לאומי ומשלבת עבודה חקלאית, חיי קבוצה, מעורבות בקהילה ולמידה של סוגיות בנושאי ציונות, יהדות וחברה. התכנית שואפת לחבר את הצעירים בוגרי הצבא למושגים של שיח ערכי ואיכותי ולעשייה ציונית שורשית שכוללת עמל כפיים חקלאי והשתלבות בקהילות ותיקות בעמק.
מיקום: קיבוץ כפר רופין
טלפון ליצירת קשר: נועה גולדברג 053-9282076 
 

המקום הנמוך ביותר בעולם


"מלח הארץ"
תוכנית עבודה מועדפת לצעירים משוחררים בעלי מוטיבציה גבוהה לעבודה חקלאית, חיי קבוצה ותכנית לימודית מגוונת. טיולים במדבר ועוד.
מלח הארץ מפעילה תכנית עבודה מועדפת בחקלאות המיועדת לבוגרי שירות צבאי ולאומי בישובי כיכר סדום – עין תמר ונאות הכיכר הממוקמים בדרום ים המלח. תכנית אשר תעניק לכם חוויה בלתי נשכחת ומעצימה. 
טלפון ליצירת קשר: סיוון ה​ראל רכזת גיוס – 052-5054116
 

ערבה


"עבודה עברית"
פרויקט זה עוסק בעבודה חקלאית בערבה.
פרויקט זה הוקם ע"י חקלאים לדורותיהם ע"מ להטמיע את העבודה עברית בחקלאות כמו בימי קום המדינה בהם לא התאילנדים הם אלו שנהגו על הטרקטורים, ולא הם ששתלו  את הפלפל, אלא ישראלים תושבי המקום. הפרויקט הוקם ע"מ לסייע לחקלאים בעבודת המשק החקלאי, שתילה, הדליה, קטיף ועקירה, בעצם כל עבודת השדה. מי שמתקבל לפרויקט לאחר תהליכי מיון וסינון מתחיל עבודה במשק חקלאי למשך כחצי שנה וסיום העבודה המועדפת. בפרויקט זה אנו שמים דגש רב על העבודה, אך עם זאת יש תכנית לימודים והעשרה פעמיים בשבוע בערב לאחר העבודה. חוויה קבוצתית הינה עוד היבט אשר אנו שמים דגש עליו, כל קבוצה במושב גרה במתחם המיועד לעובדי עבודה עברית, והחוויה מגיעה מאליה...
טלפון ליצירת קשר: 0535205420
 

ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת! ממליצים לכם על טיולים ברחבי הארץ 


רמת הגולן וגליל עליון 
קיבוץ אפיק- קיבוץ אפיק נמצא בדרום רמת הגולן ומהווה נקודת מוצא מעולה לטיול בדרום רמת הגולן, אזור הכנרת ועמק הירדן מדרום, לצד טיולים מהנים בצפון הגולן, החרמון וגליל עליון מצפון. שפע של שמורות טבע וגנים לאומיים: יהודיה, גמלא, זוויתן לצד מגוון אתרי בילוי ואטרקציות. מסלולי הליכה, רכיבה על אופניים, טיולים קולינריים ועוד.

קיבוץ גשור
קיבוץ גְּשׁוּר ממוקם בדרום רמת הגולן, בגובה של 345 מטרים מעל פני הים, בסמוך לנחל סמך. היישוב קרוי על שם הממלכה ההיסטורית – ממלכת גשור אשר שכנה באזור הגולן בתקופת המקרא. הקיבוץ שייך למועצה האזורית גולן.
הקיבוץ עבר שינויים רבים בשנים האחרונות, בין השאר: שינוי באורחות החיים, מעבר למודל משולב (מסלול תקציבי במשולב עם מסלול קיבוץ מתחדש), תאגוד הפעילויות העסקיות והקמת אגודת חברים. בתחילת שנת 2011 שינה את סיווגו ל"קיבוץ מתחדש".

קיבוץ מרום גולן

כפר גלעדי
כְּפַר גִּלְעָדִי הוא קיבוץ באצבע הגליל ליד מטולה וקריית שמונה השייך למועצה אזורית הגליל העליון. הקיבוץ מורכב מאיחוד שנעשה בשנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20 בין כפר גלעדי, תל חי וקיבוץ טבריה. מדרום לקיבוץ שוכנת כיום מכללת תל חי.

כפר הנשיא

קיבוץ יראון 
על שם יראון המקראית שמוזכרת בתנ"ך.קבוץ יראון שוכן על רמת בזלת בגובה 690 מ', במרומי הגליל העליון בסמוך להר מירון, באזור המבותר בערוצי נחלים, בין שמורות טבע, חורשות ומטעים.
  • ​לחצו כאן לאטרקציות וטיולים ​


כפר רופין

טיולים בדרום 


עין תמר

נאות הכיכר

ערבה


חזור ללמעלה