מד"צים עירוניים

פורסם: 04/01/2018

המדצ"ים הינה תוכנית מנהיגות ששמה למטרה להכשיר בני נוער להיות מדריכים צעירים בקהילה. התוכנית פועלת בעיר רעננה במשך שנים רבות וכוללת דורות של מדריכים שהתחילו את דרכם בהדרכת ילדים  וצעירים. 

המדריכים יוצאים בסוף שנת הכשרה לסמינר מטעם מנהל חברה ונוער, וזוכים לקבל תעודת הדרכה שמקנה להם את האפשרות והסמכות להדריך בקייטנות ובמסגרות בלתי פורמליות חינוכיות. התוכנית מקדמת את הנערים להצליח בתחום המנהיגות ומעודדת את הנערים והנערות להיות מנהיגים מובילים בחברה תוך תרומה לקהילה בה הם חיים. 

במסגרת תכנית המדצ"ים אנו פועלים גם במסגרת הפורמלית ומשלבים את כיתות המנהיגות בבתי הספר בעיר בתכנית ומקנים להם ידע וכלים הדרכתיים המותאמים להם. בתי הספר בעיר אשר לוקחים חלק בתכנית, מקצים במערכת הלימודית שעות לימוד למסלול הנקרא "כיתת מנהיגות", המיועדת להכשרת הכיתה בתחום המנהיגות. 

מדריכים אשר סיימו את הכשרתם וקיבלו תעודת הדרכה, יוצאים להדרכת ילדים בצהרונים וגני ילדים במסגרות של שעות אחר הצהריים. המדריכים כותבים פעילויות וחושבים כצוות על מערך מותאם לאוכלוסיית הגילאים ויוצאים לשטח כמדריכים מקצועיים. גני הילדים והצהרונים מקבלים בחום ובשמחה את המדצ"ים ומברכים על כניסתם למסגרות החינוכיות, בשל היכולת שלהם להדריך תכנים בלתי פורמליים המשלבים כיף והנאה מרובה. 

בתור צוות המדצ"ים אנו חותרים להצלחה ולמקצועיות, תוך כדי למידה מתמשכת ויציאה לימי השתלמות מחלקתיים וארציים. 

התוכנית מעניקה לחניכים מקום להביע את עצמם, מקום ביתי ובטוח, ואנו גאים במספר החניכים הגדל משנה לשנה, ובמגמה חיובית זו אנו גם מרחיבים את נקודות ההשמה בהם אנו מדריכים- החל מגני ילדים ועד צהרוני בית ספר ועוד מסגרות חינוכיות כמו במשטרה.

*גילאים ז'- י"ב.

כתובת: החי"ל 46 רעננה (מרכז הנוער- גן הנשיאים), ובבתי הספר רימון באלון

טלפון: 09-7747274 

דוא"ל: adif@raanana.muni.il