רוח עמיתי

פורסם: 07/11/2018

"קהילת עמיתי" נוצרה כתוצאה מהצורך הרוחני של משפחות עולות מדרום-אמריקה, בתחילת שנות ה 90. עם הזמן, "קהילת עמיתי", הפכה למרכז רוחני ולמוקד של חיים יהודים לפי תפיסת עולם של היהדות המסורתית (קונסרבטיבית).

ברעננה התאחדו והקימו קהילה חדשה בעיר כשמטרתה היא לצרף משפחות ישראליות לחיים היהודיים המסורתיים.

בספטמבר 2002 ביחד עם ארבעה חניכים נפתחה בקהילה מסגרת מיוחדת לנוער ושמה "רוח עמיתי". במשך השנים הצטרפו חניכים נוספים, עולים חדשים דוברי ספרדית, וגם ילדי משפחות ותיקות בארץ שילדיהם עדיין שומרים על שפת האם.

בשנת 2004 נפתח בקהילה לראשונה המכון למדריכים בשם "דרכינו" המכין את המנהיגים הצעירים ואת דור ההמשך.

כיום, "רוח" הוא מרכז נוער במסגרת של פעילות קהילתית, הכולל פעילות בערב שבת ותפילה לילדים, פעילות בחגים מפגשים מיוחדים ומחנות במשך השנה.

"רוח עמיתי" היא מסגרת של תמיכה לנוער העולה, השומרת את הערכים, מנהגים ומסורת שהילדים מביאים – יחד עם משפחתם - מארץ מולדתם ומשלבים אותם עם התרבות הישראלית המקומית במטרה לעזור בקליטתם.

הילדים דוברי אנגלית והילדים דוברי ספרדית, מוצאים בשפה העברית שפה משותפת המאפשרת לקלוט חניכים דוברי עברית שמלווים את חבריהם.

הפעילויות מועברות על ידי מדריכים ומדריכות, צעירים שהיו חניכים ב"רוח עמיתי" ועברו קורס הדרכה והכשרה הקשורה לנושאי מנהיגות והדרכה. צוות ההדרכה והצוות הטכני מקבלים כל שבוע מפגשי הכשרה וזמן תכנון של פעילויות שונות וכמו כן מסגרת חברתית משלהם.

הפעולות הן בימי שישי אחה"צ ומתאימות לילדים מגיל הגן עד גילאי תיכון.

פעילות בימי שישי:

שעון חורף: 19:00 - 16:00

שעון קיץ: 19:30 - 16:30

ישיבות צוות וקורס הדרכה:

בימי רביעי 21:00 - 19:30


כתובת: אופסטרלנד 2, רעננה

טלפון: 052-6636558


לפייסבוק קהילת עמיתי - לחצו כאן

לפייסבוק רוח עמיתי - לחצו כאן

לאינסטגרם רוח עמיתי - לחצו כאן