הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

השירות הוטרינרי

​​​​​​​
ייעוד ומטרות השירות הווטרינרי העירוני


השירות הווטרינרי העירוני שומר ומגן על בריאות הציבור מפני סכנות ונזקים אשר מקורם בבעלי חיים או במזון ובמוצרי מזון אשר מקורם מן החי. מטרות השירות הווטרינרי הנגזרות מן הייעוד, מתמצות בשמירה על בריאות ורווחת בעלי החיים - חיות מחמד וחיות משק כאחד, הגברת המודעות ליצירת יחסי גומלין מאוזנים והרמוניים בינם לבין בני האדם (אך לא על חשבונם), ובקיום מערך פיקוח כולל לאורך כל הדרך ובכל התחנות אותן עוברים מוצרי המזון מן החי, מן המשק ועד הגיעם אל פיו של התושב.

משימות השירות הווטרינרי העירוני

 • פעילות בדרכים גלויות וסמויות על מנת למנוע שיווק והפצה של מוצרי מזון מן החי אשר הופקו ויוצרו בניגוד לחוק, החרמתם, השמדתם וענישת המפיצים
 • מניעת קיומה של שחיטה שחורה , המתרחשת במקומות ובתנאים תברואיים מסוכנים לציבור
 • פיקוח וטרינרי תברואי בבתי עסק העוסקים בשיווק ומכירה של מזון מן החי – מפעלי מזון, חנויות מזון, מעדניות, אטליזים, חנויות דגים, שווקים, מפעלי קייטרינג ובתי אוכל
 • פיקוח וטרינרי על מקומות החזקה וגידול של בעלי חיים - חיות משק, חוות רכיבה, כלביות, פינות חי וגני חיות
 • פיקוח כלבת – מניעת כלבת, איסוף כלבים משוטטים, איסוף בעלי חיים פצועים, טיפול במטרדים מבעלי חיים
פעילות השירות הווטרינרי מעוגנת בחוקי המדינה ובחוקי העזר העירוניים.
השירות כפוף מקצועית לשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ונמצא בקשרי עבודה מקצועיים עם משרד הבריאות ורשות הטבע והגנים.

תפקידי השירות הוטרינרי

 • הנחיות לאימוץ כלבים בכלבייה העירונית בימי קורונה


  1. אימוצי כלבים בכלבייה ממשיכים בימים אלו תוך מגבלות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

  2. הגעה לכלבייה תתאפשר אך ורק בתאום מראש . 
  ניתן לתאם  הגעה עם ליה אחראית אימוצים בטל  0544429729.

  3. תתאפשר הגעה לכלבייה של אדם אחד בלבד או מקסימום זוג.
  לא תאושר כניסת ילדים.

  4. קבלת המאמצים מתבצעת מחוץ למשרדים ולכלבייה בגינת הכלביים החיצונית תוך שמירה על מרחק של 2 מטר.

  5. המתעניינים באימוץ מופנים לאתר עמותת 'חבר לי'.
  באתר מוצגות תמונות הכלבים.

  6. הפונים עוברים תשאול על ידי צוות העמותה טרם הגעתם לכלבייה וזאת בכדי לראות באם קיים כלב אשר מתאים באופיו להרכב המשפחה ולניסיון אשר יש למשפחה עם כלבים.
  ובכדי למנוע הגעה מיותרת.

  כלב בבית - שמחה בבית!

  בואו לכלבייה העירונית ואמצו חבר חדש למשפחה.          
  הכלבייה העירונית  נמצאת ב : דרך כפר נחמן  2 (רמזור מס' 7 ברחוב ויצמן)
  שעות הפעילות : בימים א'-ה', בין השעות 07:30 - 13:30
  טלפונים :09-7722158, 09-7710785, 09-7727902 
  פקס  : 09-7724302
  דואר אלקטרוני : vet-serv@raanana.muni.il  הכלבייה, מכילה מגוון רב של כלבים אשר הגיעו למקום מסיבות שונות:

  • כלבים שנשכו והושמו בהסגר כלבת - כלבים אלו ישוחררו לבעליהם לאחר תקופת תצפית של 10 ימים. למעט יוצאים מן הכלל, כלבים אלו אינם מועמדים לאימוץ.
  • כלבי בית ששוטטו ונלכדו על ידי מפקחי המחלקה - כלבים אלו יזוהו ויוחזרו לבעליהם תמורת תשלום קנס מינהלי של 500 ₪.
  • כלבי בית ששוטטו ונלכדו על ידי מפקחי המחלקה, אולם אין כל אמצעי לזהותם או לשייך אותם לבעלים - כלבים אלו ימתינו בכלבייה תקופה של 30 יום לפחות בהמתנה לבעלים, בטרם יימסרו לאימוץ.
  • כלבים משוטטים חסרי בית שנלכדו על ידי מפקחי המחלקה - כלבים אלו ימתינו בכלבייה תקופה של 30 יום לפחות בטרם יימסרו לאימוץ.
  • כלבים אשר מסיבות שונות בעליהם ויתרו עליהם ומסרו אותם לכלבייה - כלבים אלו, במידה והינם מחוסנים נגד כלבת, מועמדים לאימוץ מיידי.

  מבנה הכלביה

  עיריית רעננה באמצעות המחלקה הווטרינרית העירונית, שמה לה כמטרה למסור לאימוץ את מירב הכלבים המגיעים לכלבייה העירונית. 
  לפיכך, מוחזקים הכלבים במקום ללא הגבלת זמן, לעיתים אף חודשים אחדים.

  כל הכלבים המועמדים לאימוץ (אלו ללא בעלים ואלו שנמסרו), אינם מאבדים את הקשר עם בני האדם גם בזמן שהותם בכלבייה. 
  לאחר שבוע של שהייה בתא לצורך תצפית רפואית והתנהגותית, ולאחר קבלת חיסון נגד כלבת, משתלבים הכלבים בפעילות ההתנדבותית של חבורת "מטיילים עם כלבים", הדואגת להוציאם לטיול יומי בשדות המקיפים את מתחם הכלבייה.

  חצר הכלביההכלבים המיועדים לאימוץ מצולמים והתמונות מועלות בליווי פרטי מידע נוספים, באופן שוטף, לאתר המחלקה הווטרינרית הנקרא "אמצו אותי".

  במהלך השהות בכלבייה, הכלבים מטופלים גם נגד תולעים, מחוסנים בחיסון משושה וחלקם אף עוברים ניתוח עיקור/סירוס לפני האימוץ.

  הכלבייה פתוחה לאימוץ בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 07:30 ו - 13:30. עלות האימוץ בכלבייה, שוות ערך לעלות חיסון נגד כלבת, חיסון משושה, שבב אלקטרוני ורישיון.

  הינכם מוזמנים לקחת חלק בחגיגת האימוץ ולהביא לביתכם את אהבת חייכם.


 • במסגרת שיתוף הפעולה עם העמותה המקומית, מבצעת המחלקה הווטרינרית באמצעות רופא וטרינר פרטי, אלפי ניתוחי עיקור וסירוס לחתולים משוטטים. מבצעי העיקור/סירוס, נערכים לאורך השנה, כאשר כל חתול עובר לפני הניתוח בדיקה רפואית מקיפה, מטופל נגד טפילים ומחוסן נגד כלבת. 


  לאחר תקופת התאוששות של 24 שעות, מוחזרים החתולים מעוקרים/מסורסים, למקום ממנו נלכדו כאשר הם מסומנים על ידי חיתוך קצה אוזנם השמאלית.

  העירייה והעמותה שמות דגש מיוחד ונותנות קדימות לעיקור חתולות רחוב הריוניות על מנת למנוע המלטות לא מתוכננות והגדלת מספר חתולי הרחוב המשוטטים.
  על מנת לבדוק אפשרות של עיקור וסירוס חתולי הרחוב בסביבתכם, ניתן לפנות ליושבת ראש העמותה: גב' חדווה קראוס בטלפון: 054-9317425.


 • מטרות הפיקוח הווטרינרי על בעלי חיים, מתמצות בשמירה על בריאות ורווחת בעלי החיים - חיות מחמד וחיות משק כאחד, במקביל להגברת המודעות לחשיבות יצירת יחסי גומלין מאוזנים והרמוניים בינם לבין בני האדם (אך לא על חשבונם).


 • בהתאם להוראות חוקי המדינה וחוק העזר העירוני, חייב בעלים של כלב, להחזיק את כלבו בתחומי ביתו (כולל החצר) ולהוליכו ברצועה בזמן היציאה מתחום זה. כך, שוטטות כלבים מחוץ לתחומי השטח הפרטי, מהווה עבירה שדינה 500 ₪ קנס וכפל קנס במידה והעבירה נעברת שנית בתוך תקופה של 3 שנים.

  המחלקה הווטרינרית, אמונה על איסוף בכלבים המשוטטים ברחבי העיר. הן כלבי ההפקר והן כלבי הבית. תלונות תושבים בנושא זה המגיעות למוקד העירוני, מועברות לטיפול המחלקה הווטרינרית. לוכד כלבים המופעל 24 שעות ביממה, יוצא לבדוק את התלונה וללכוד את הכלב המשוטט.

  למחלקה הווטרינרית כלביית מפוארת הממוקמת בכפר נחמן. בכלבייה 40 תאים כפולים המסוגלים לאכסן בסך הכול עשרות כלבים משוטטים או בהסגר כלבת, וכן כמות לא מבוטלת של חתולים. הכלבייה, מאווררת בקיץ ומחוממת בחורף זוכה לטיפול צמוד הכולל הזנה, ניקיון, טיפול נגד טפילים וטיפול רפואי במקרי הצורך. המקום מוגן על ידי מערכת אזעקה ושומר, 24 שעות ביממה. 

  כלבים או בעלי חיים אחרים פצועים, הנאספים ברחוב, זוכים לטיפול וטרינרי ראשוני בכל שעות היממה לפני כניסתם לכלביה. בהמשך, נמצאים בעלי חיים אלו בפיקוח רפואי של רופאי המחלקה.

  הכלבייה משמשת גם במרכז אימוץ לכלבים. הכלבים יבלו בה תקופת זמן בלתי מוגבלת עד אשר יימצא להם מאמץ. על פי הוראות החוק, כלב לו היסטוריית חיסונים ידועה, יוכל להימסר מיידית לאימוץ. לעומת זאת כלבים אשר עברם לוט בערפל, יאלצו לבלות בכלבייה לפחות 21 יום לפני מסירתם.

  כל כלב היוצא מן הכלבייה, חייב לעבור רישוי, חיסון וסימון בטרם יימסר למשפחה המאמצת.

  כלביית העירייה, עובדת בשיתוף פעולה עם עמותות לרווחת בעלי החיים באזור ומפורסמת באתרי האימוץ השונים באינטרנט.

  חלק בלתי מבוטל מכלבים משוטטים המגיעים לכלביה הינם תוצאה של התפוצצות האוכלוסין בקרב אוכלוסיית כלבי הבית. לכן, עיקור וסירוס כלבי הבית הינה דרך יעילה ובריאה להתמודד עם התופעה.
 • ביום 4 ביוני 2012 פורסם התיקון לחוק להסדרת הפיקוח על כלבים, התשס"ג-2002. 
  התיקון קובע כי:
  בעליו של כלב שאינו מסורס או כלבה שאינה מעוקרת, ישלם תוספת אגרה לרישיון בגובה של 300 ₪ מעל סכום הרישיון שנקבע עבור רישיון לכלב מסורס או כלבה מעוקרת.
  בהתאם לחוק, תנאי לפטור מן האגרה הנוספת, הינו הגשת בקשה לפטור על פי הנוסח הקבוע בחוק בצירוף המסמכים הרלבנטיים. הבקשה תוגש לאישור המנהל כהגדרתו בחוק.

  נקבעו ארבעה קריטריונים לפטור מתשלום האגרה הנוספת:

  • כלב שגילו נמוך מ –6 חודשים – פטור אוטומטי ללא צורך בהגשת בקשה.
  • כלב שגילו מעל 8 שנים – פטור אוטומטי ללא צורך בהגשת בקשה.
  • כלב אשר בשל מצבו הרפואי או גילו, עלול לחוות סיכון חיים בשל העיקור/סירוס – פטור זמני או קבוע בהתאם להחלטה.
  • כלב טהור גזע ובעל תעודת יוחסין רשומה ב"התאחדות הישראלית לכלבנות" – פטור לשנה בלבד ויתחדש כל זמן שהכלב אינו פסול לרבייה באישור ה"הי"ל".

  תחולת החוק מיום 1 לינואר 2013
  הינכם נדרשים להתארגן בהתאם. • כל המקומות בהם מוחזקים בעלי חיים למטרות עסק או להנאת הציבור – משקי רביה, חוות רכיבה, כלביות, פינות חי וגני חיות, חייבים באישור ובפיקוח וטרינרי. מטרת הפיקוח להבטיח כי בעלי החיים מוחזקים בצורה נאותה, מטופלים ומחוסנים ואינם מהווים סכנה לבריאות הציבור.

  על פי חוק העזר לרעננה (איסור החזקת בעלי חיים) התשמ"ג-1982, אין להחזיק בעלי חיים (למעט חיות מחמד) בתחום העירייה, אלא על קרקע חקלאית, ועל פי היתר מאת ראש העירייה.

  קבלת ההיתר, מותנה במילוי תנאי התברואה וההחזקה כפי שייקבעו על ידי הרופא הווטרינר ובתשלום של אגרה שנתית עבור כל בעל חיים.

  במקומות בהם מוחזקות חיות בר, בין אם למטרות עסק או למטרות אחרות, חייבים בעלי המקום לקבל אישור החזקה מיוחד מ"רשות הטבע והגנים". • פעילות זו, מהווה למעשה את הליבה של פעילות השירות הווטרינרי העירוני. מטרתה המוצהרת של פעילות זו היא שמירה על בריאות הציבור בדרך של מניעת הרעלות מזון והעברת מחלות אשר מקורן מן החי. 

  מזון מן החי הינו כל מזון המורכב מ.. או המכיל בהרכבו בשר בקר או אחר, בשר עוף לסוגיו, דגים ופירות ים.

  הפיקוח מתמצה בשלושה מסלולים :

  פיקוח על מקומות ייצור המזון – משקי גידול, מפעלי ייצור, קייטרינג וכו'.

  כל עסק לייצור מזון מן החי או משק גידול, חייב ברישוי ופיקוח וטרינרי. מטרתם של אלו הוא להבטיח כי בעלי החיים מהם מופק המזון, גודלו וטופלו בהתאם להוראות החוק, ללא שימוש בשיטות גידול או בחומרים אסורים וכן כי מוצרי המזון הופקו מבעלי חיים בריאים וכל הליכי הייצור התנהלו בתנאי תברואה נאותים.
  בשיתוף עם יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, נלחמת מחלקה הווטרינרית בהברחות מזון מן השטחים ובתופעת השחיטה השחורה הקיימת עדיין (אם כי בהיקפים קטנים) באיזורנו.

  פיקוח על הובלת המזון

  בהתאם להוראות החוק, כל מוצר מזון מן החי אשר מועבר משטחה של רשות אחת לשנייה, חייב לעבור תהליך של "בדיקת משנה". לבדיקה זו נערכת בתחנות השירות הווטרינרי העירוני של הרשות המקבלת, מספר מטרות :
  1. הבטחה כי מקורם של מוצרי המזון במפעל חוקי ובעל רישיון עסק תקף, והם מלווים בתעודה וטרינרית בחתימת הרופא הווטרינר המפקח על המפעל.
  2. בדיקת תנאי ההובלה של המזון – ניקיון רכב הקירור, בריאות המוביל, שמירה על רמת הקירור הנדרשת בחוק.
  3. בדיקה מדגמית של מוצרי המזון – שימוש באריזות תקניות ומסומנות כחוק, בדיקת תאריכי תפוגה, פסילת והשמדת מזון שאינו ראוי למאכל אדם.
  4. בדיקת יעדו הסופי של המזון – האם הוא בעל רישיון עסק תקף? האם הוא עומד בכל תנאי החוק להחזקה ומכירה של מזון מן החי. 

  מוצרי מזון אשר עברו בהצלחה את "בדיקת המשנה", זוכים לחותמת ירוקה על תעודת המשלוח ומורשים להמשיך בדרכם. לעומתם, מוצרי מזון אשר לא עמדו בדרישות "בדיקת המשנה", אינם מורשים לשיווק ובמקרים מסוימים, אף מוחרמים ומושמדים בתחנת הבדיקה.

  סוחרי העיר מודעים היטב לעובדה כי ברכישת מוצרי מזון מן החי בלא שעברו את "בדיקת המשנה", הם עוברים על החוק ונוטלים את הסיכון של השמדת מוצרים אלו מרגע בו יתגלו בעסקם.

  ראית כלי רכב בלתי מזוהה ו/או שאינו משולט כראוי ו/או שאינו מצויד ביחידת קירור ראויה, הפורק בסתר, בשעות בלתי מקובלות או במקום חשוד, בשר עופות או דגים? יש לו כנראה מה להסתיר!! הודע מייד למחלקה הווטרינרית או למוקד העירוני 107.

  פיקוח על שיווק המזון לצרכן

  על מנת לוודא כי המזון הנמכר או המוגש לצרכן בבתי העסק השונים מבצעים רופאי השירות הווטרינרי ביקורות תקופתיות בכל בתי העסק המוכרים מזון מן החי – מרכולים, מעדניות, אטליזים ובתי אוכל. במהלך ביקורות אלו, נבדקים מוצרי המזון במחסני בית העסק, נוהלי אחזקתם והטיפול בהם, דרכי עיבודם והכנתם ותנאי התברואה השוררים בבית העסק.

  נגד עסקים אשר אינם עומדים בתנאים הנדרשים, מופעלות דרכי אכיפה שונות – קנסות, השמדות מוצרים אשר אינם ראויים למאכל אדם, תביעות משפטיות ובמקרים חריגים, גם צווי סגירה. • על פי הנחיות שרי הפנים והמשפטים ובהתאם להוראות חוק העבירות המנהליות, התשמ"ו-1986 ולתקנות העבירות המנהליות (קנס מנהלי–כלבת ופיקוח על כלבים), התשס"ז-2007, נקבעו לעבירות השונות בגין אחזקת כלבים שיעורי קנס חדשים.

  במה דברים אמורים?

  האכיפה המינהלית מתבססת על:

  מה קובע החוק?

  סעיף 2 לחוק קובע כי לכל עבירה המנויה בתוספת לחוק, ייקבע:
  • "קנס קצוב" – קנס בעל ערך כספי קבוע כפי שנקבע בתקנות. או:
  • "קנס שאינו קצוב" – קנס בעל ערך כספי משתנה הנע בין סכום מזערי לסכום מרבי הקבועים בתקנות.
  בכל מקרה, לא יעלה סכום הקנס על שיעורו בגין אותה עבירה לפי חוק העונשין.

  מי אחראי לאכיפת החוק?

  שר המשפטים בהסכמת שר הפנים, הסמיך את ראש הרשות המקומית, למנות עובדים של אותה רשות כמפקחים לעניין החוק ובלבד שקיבלו את ההכשרה המתאימה למילוי תפקיד זה.
  מינוי המפקח הינו אישי ובכתב וטעון פרסום ברשומות.
  מפקחי העירייה, הוכשרו והוסמכו לתפקידם בחודש מרץ 2009.

  מהם סוגי הקנסות המינהליים?

  קיימים שלושה סוגי קנסות:
  • קנס  בגין עבירה רגילה - זהו הקנס הבסיסי הקבוע בחוק ומשתנה בהתאם לסוג העבירה.
  • קנס בגין עברה חוזרת - מושת על הנאשם כאשר הוא חוזר על העבירה במהלך שלוש שנים מאז הורשע. שיעור הקנס הינו כפול מסכום הקנס המקורי.
  • קנס בגין עבירה נמשכת – מושת כאשר העבירה נמשכת לאחר שחלף המועד שנקבע בהתראה. שיעור הקנס הוא 10% מסכום הקנס המקורי בעבור כל יום.

  מה בין קנס מינהלי לברירת קנס?

  בגין עבירה על חוק  עזר עירוני, נקבעת לנאשם "ברירת קנס". הנאשם רשאי לשלם את הקנס במקום להגיע לדיון המשפטי שנקבע לו מראש.
  קנס מנהלי, נקבע לנאשם בגין עבירה על חוק או תקנה ומקנה לו "ברירת משפט". הנאשם רשאי לבקש להישפט ולעכב את תשלום הקנס. תשלום הקנס, מונע הגשת כתב אישום ורישום פלילי.

  מהן זכויות מקבל הקנס?

  הנאשם, לאחר שקיבל את הקנס, זכאי בתוך 30 יום:
  • לבקש להישפט על העבירה בבית המשפט.
  • להגיש לתובע העירוני בקשה לביטול הקנס

  מתי צריך לשלם את הקנס?

  הקנס ישולם בתוך 60 מיום המצאתו לנאשם, גם אם הוגשה בקשה לביטולו.
  בקשה להישפט, דוחה את תשלום הקנס עד למתן גזר הדין.
  לא ביקש אדם להישפט ולא שילם את הקנס במועדו, יחולו על חובו הוראות פקודת המיסים (גביה) לרבות הפרשי הצמדה, ריבית ותוספת פיגור.

  שיעורי הקנס שנקבעו בתקנות לעבירות

  החוק לפיו נקבעה העבירה
  הסעיף בחוק
  מהות העבירה המנהלית
  הקנס בש"ח
  החוק להסדרת הפיקוח על הכלבים – 20022 (א)החזקת כלב שגילו עולה על  3 חודשים ללא רישיון בר תוקף שניתן לפי חוק זה.500
  8 (ה)אי דיווח  בתוך שבוע ימים שהכלב מת, נמסר או עבר כתובת מן העיר או אל העיר.250
  11(א)הכלב יצא מתחומי החצר ולא היה קשור ברצועה לאדם שמסוגל לשלוט בו.500
  18 (ג)מסירת מידע כוזב בפרט מהותי כדי שיירשם במרכז הרישום.1,500
  התקנות להסדרת הפיקוח על כלבים – 200519אי הצבת שלט "זהירות כלב" בכניסה לחצר250
  התקנות להסדרת הפיקוח על כלבים (יבוא ואחזקה של כלבים מסוכנים)2ייבוא כלב מגזע מסוכן.10,000
  3החזקת כלב מגזע מסוכן ללא רישיון בר תוקף שניתן על פי תקנות אלו.5,000
  4 (1)החזקת כלב מגזע מסוכן בחצר לא מגודרת ו/או לא נעולה1,500
  4 (2)אי הצבת שלט "זהירות כלב מסוכן" בכניסה לחצר500
  4 (3)אי חסימת פיו של כלב מסוכן בסמיכות לבני אדם שגילם מתחת ל- 16 שנים1,000
  5המצאות כלב מגזע מסוכן מחוץ לתחום החצר בלא שיהיה קשור ברצועה לאדם שמסוגל לשלוט בו וגילו מעל 18 שנה ו/או פיו אינו חסום בזמם1,500
  פקודת הכלבת 19344 (1)בעליו של הכלב שנשך אדם, לא הסגיר את הכלב לתחנת ההסגר הקרובה תוך 24 שעות מרגע שנוגע לו על הנשיכה.2,000
  תקנות הכלבת (חיסון)3 (א)אחזקת כלב שאינו מחוסן נגד כלבת.1,500
  6 (א)(1)חיסון בעל חיים ללא בדיקה1,500
  6 (א)(2)חיסון בע"ח ללא קבלת מידע רפואי מבעליו1,000
  6 (א)(3)חיסון כלב שאינו מסומן בסימון אלקטרוני1,000
  6 (ב)שילוב של חיסון נגד כלבת עם טיפול רפואי העלול לפגוע ביעילות החיסון1,500
  6 (ג)אי מילוי פרטים וחתימה על  טופס הרישיון500
  8אי דיווח לרופא הווטרינר של הרשות המקומית בתוך 7 ימים על ביצוע חיסון וסימון של כלב500"פטקליק" - רישיון בקליק!


שירות חדש לשורדי שואה – חיסון לכלב עד הבית

עיריית רעננה יוצאת בשירות חדש לשורדי שואה בעיר, במסגרתו וטרינר מהשירות הווטרינרי העירוני יגיע ללא תשלום עד לביתם של שורדי שואה בעלי כלבים, ויחסן את כלבם בחיסון כלבת.
השירות ייתן ללא תשלום, וייגבה תשלום סמלי עבור אגרת הרישוי.  לפרטים נוספים ותיאום חיסון ניתן לפנות לשירות הווטרינרי העירוני בטלפון 09-7727902


צור ק​שר

 • דואר אלקטרוני​: ronnyw@raanana.muni.il
 • תפקיד: מנהל המחלקה לשירותים ווטרינריים
 • טלפון: 09-7727902

​​שעות קבלת קהל

 • מענה טלפוני - ימים א' עד ה' 08:00-13:30 
 • חיסוני כלבת - רעננה: ימים א', ב', ד', ה' ​ - 07:30 עד 13:30 , ימי ג' 16:00-18:00
  כפר סבא: ימים א', ה' - חיסונים מתבצעים בתחנת החיסון, רח התע"ש 27 בין השעות 16:00-18:00
 • אימוץ כלבים - אצלנו כל יום טוב לאימוץ- פתוח גם בשישי ובשבת, יש לתאם הגעה בטל: 050-2204784  ניתן להשאיר הודעה בווטסאפ ונחזור אליכם
 • תחנת ההסגר - ימים א' עד ה' 07:30- 13:30, יום ו' וערבי חג 08:00 - 11:00