הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

טיפול בנשיכות

בכל מקרה של נשיכת אדם על ידי כלב או כל בע"ח אחר, יש לנהוג עפ"י ההנחיות הבאות:

  • מתן עזרה ראשונה: רחיצה יסודית של מקום הנשיכה עם סבון או כל חומר חיטוי אחר, ופנייה למוסד רפואי מוכר, להמשך טיפול. 
  • ניסיון לאתר ולזהות את פרטי בעל החיים הנושך.
  • דיווח על האירוע: על הנשוך להודיע על מקרה הנשיכה ולמסור את פרטי בעל החיים הנושך ללשכת הבריאות המחוזית הקרובה למקום מגוריו על-מנת שניתן יהיה לפעול להסגר של בע"ח הנושך. לשכת הבריאות המחוזית האחראית על אזורנו ממוקמת ברחוב אחד העם 31 בפתח תקווה. טלפון 03-9051814 - אתי.

בעל החיים הנושך, יישלח לתקופת ההסגר בת 10 ימים רצופים (מיום הנשיכה), בתחנת התצפית העירונית הממוקמת בסמוך למשרדי המחלקה בכפר נחמן. ההסגר, נערך בתנאי בידוד אשר במהלכם נצפה ונבדק בעל החיים מידי יום על ידי רופא ווטרינר, על מנת לוודא את מצב בריאותו. לאור הסיכון באחזקת בעל חיים חשוד בסביבת בני אדם, אסורה תצפית הכלבת במתכונת של "הסגר בית".

בעל חיים אשר עבר את ימי ההסגר, ישוחרר לבעליו, במידה וקיים כזה, או יועבר לאימוץ במקרה ומדובר במשוטט. בעל חיים אשר מת במהלך ההסגר (או לפניו), יישלח ללא דיחוי למכון הווטרינרי בבית דגן על מנת לבדוק האם מותו נגרם כתוצאה ממחלת הכלבת.

בעלי חיים אשר נושכו על ידי חיה נגועה בכלבת, יושמדו במידה ואינם מחוסנים בחיסון בר תוקף נגד מחלקת הכלבת. לעומתם, בעלי חיים מחוסנים בחיסון בר תוקף, יחוסנו בחיסון דחף ויוחזקו בתצפית כלבת לתקופה של 45 יום. 

עבור ימי ההסגר, תשולם האגרה הקבועה בחוק.

חזור ללמעלה
טיפול בנשיכות