הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי

נ.. נח.. נחש.. נחשים

כאשר הקיץ בפתח ועם בוא הימים החמים - מתעוררים גם הנחשים.

שנת החורף הותירה אותם רעבים מאוד וארסיים במיוחד. השבוע נפתחה "עונת הנחשים", לאחר שבימים האחרונים כבר דווחנו על מספר מקרי הכשה באזורים שונים בארץ.
חיות המחמד ידועות בסקרנותן ולכן באביב ובקיץ עם בואם של הנחשים, יש לדאוג ולהשגיח כי גם חיות המחמד שלנו לא תיפגענה מהכשת נחש. רופאי המחלקה הווטרינרית העירונית מסבירים כי בשל נטייתן של חיות המחמד לרחרח ולבחון כל דבר, לרוב, יהיו ההכשות באזור הפה, הצוואר והאף, דבר העלול להיות מסוכן ואף קטלני, בגלל הקרבה לאיברים חיוניים.

לדברי ד"ר יוסי שמחון, מנהל המחלקה הווטרינרית, אם בעל החיים שלכם הוכש ע"י נחש, ובמיוחד אם ההכשה היא באזור הראש או בקרבת כלי דם מרכזיים, הוא זקוק לפינוי וטיפול מיידי ע"י רופא ווטרינר : "גם אם לא ראינו את ההכשה עצמה,  ניתן להבחין בה על פי התנהגות החיה. חיית מחמד שהוכשה תשדר חוסר מנוחה, תיילל ותקיא. בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה להבחין גם בנפיחות מקומית."

שימו לב: חוסר טיפול מיידי עלול להוביל למותה של חיית המחמד. במקרים רבים סיבת המוות היא חנק עקב התפתחות של בצקות באזור ההכשה, בעיקר באזור הפה, הצוואר והאף.
לכן, בכל מקרה של הכשה או חשד להכשה, יש לפנות את חיית המחמד מייד לטיפול רפואי! אל תמתינו ולו שנייה אחת מיותרת.

חיית מחמד אשר תגיע למרפאה ווטרינרית חייבת לקבל טיפול ע"י זריקת נסיוב המותאם לארס הנחש שהכיש אותה - צפע, אפעה או שפיפון. לכן, אם הנחש המכיש הומת או נמצא ברשותכם, יש להעבירו למרפאה הווטרינרית ביחד עם חיית המחמד אשר נפגעה. חשוב מאוד!! - אל תנסו לתפוס את הנחש המכיש. תמונה בטלפון הסלולארי תספיק בהחלט.

רופאי המחלקה הווטרינרית, ממליצים להרחיק את חיות המחמד מאזורים מסוכנים במהלך הקיץ ולהקפיד באופן מיוחד בשעת טיולים עמן בשטח.
חזור ללמעלה
נ.. נח.. נחש.. נחשים