הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
עיריית רעננה - דף הבית

חום כלבים בחוץ!

הקיץ כבר פה וכולנו מרגישים את עומס החום העולה. נראה כי כל שנה שעוברת, מפנה את מקומה לשנה חמה יותר. 


לקראת התקופה החמה הקרבה, מזכיר ד"ר יוסי שמחון – מנהל המחלקה הווטרינרית לכל אוהבי הכלבים היקרים, כי על ידי פעולות פשוטות תוכלו לשמור על לאסי, יוקו, טושטוש וקישטא בריאים ומאושרים.
  • חם לכם בחוץ? גם לכלבים שלכם חם לא פחות! להפך, הם מסתובבים בחום עם מעיל פרווה, בלי כובע וללא קרם הגנה. דאגו להם למקום מוצל, כלי גדול מלא במים נקיים וקרים, כי הרי גם הם שותים יותר בקיץ, ואל תתנו להם לרוץ אחרי אופני ההרים שלכם תחת השמש הקופחת. אם בא לכם לפנק את לאסי, תנו לה להשתרע על רצפת הסלון ולהתקרר יחד איתכם במזגן המקפיא, או אפילו ללקק קרטיב בטעם מרק עוף שהקפאתם במיוחד בשבילה.
  • ספרו את הכלב בקיץ! אמנם הוא ירגיש קצת חסר ביטחון ביומיים-שלושה הראשונים, אך לאחר מכן, התספורת תקל עליו מפני החום, ועליכם בטיפול השוטף בו. כאשר הכלב מסופר, קל יותר לזהות נגעים בעור כבר בשלב מוקדם ולטפל בהם לפני הסתבכותם, קל יותר לנקות את אוסף השערות הביתי שלנו, ובנוסף, קל יותר לראות פרעושים מציקים וקרציות מוצצות דם.
  • אם כבר דיברנו על פרעושים וקרציות, הם פעילים במיוחד בעונה זו ומהווים מטרד בריאותי. מומלץ לפנות לרופא הווטרינר ולבקש ממנו את התכשירים המתאימים ביותר לטיפול בכלביכם.
  • יצאתם לים או לטיול בעיר? אל תשכחו כי כלבכם יחף וכריות כף רגלו עלולות להיכוות. הרי, למרות החול הלוהט והאספלט הרותח, כלבכם המסור ילך וירוץ אחריכם לאן שתלכו. הקפידו על יציאה לטיול בשבילים מוצלים ובשעות קרירות יותר. בנוסף, קחו איתכם תמיד רצועה ושימרו היטב על הכלב שלכם שלא יסתבך בצרות, ילך לאיבוד או יידרס.
  • בטיול עם הכלב יש להיזהר גם מפני נחשים, עקרבים, צרעות ושאר חרקים ארסים, שמתרבים בעונת האביב והקיץ. נכון שרקסי סקרן וחקרן, אבל סקרנות זו עלולה לעלות לו ביוקר. יש לטייל עם  הכלב כשהוא קשור ברצועה ולא לתת לו לחטט בשיחים ובערימות ענפים ועלים.
  • צריכים לקפוץ למכולת לקנות כמה דברים? אל תשאירו את כלבכם בתוך הרכב הסגור. כבר שמענו לא פעם בתקשורת על מקרים מזעזעים של השארת תינוקות במכוניות לוהטות בקיץ, אז בדיוק כך ומאותה הסיבה, כלבים רבים מגיעים מידי שנה למרפאות הווטרינריות עם סימני התייבשות קשים, ולפעמים לא נותר לעשות דבר על מנת להצילם, אלא רק לגאול אותם מייסוריהם.
  • פעלתם לפי כל הטיפים הקודמים ובכל זאת הכלב מראה סימני התייבשות? לפני לקיחתו לווטרינר, נסו לעודד אותו לשתות מים קרים במנות קטנות וכמו כן קררו אותו באחת הדרכים הבאות: עטפו אותו במגבת רטובה והפעילו מאוורר; שטפו אותו במים קרים כדי לצננו; או לחילופין, הכניסו אותו לאמבטיה קרה. 
  •  אז, כשאתם מקטרים על החום והלחות, או מורידים עוד מעלה בטמפרטורת המזגן, חשבו על חיות המחמד שלכם ונסו להקל גם עליהן את הקיץ הקרוב. 

קיץ נעים וקריר לכולנו!

חזור ללמעלה
חום כלבים בחוץ!