הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

טיפול במטרדי בעלי חיים

מטרדי חתולים

יכולתה של העירייה להתמודד עם מטרדים הנגרמים על ידי חתולי רחוב, הוגבלה על יד הוראות בית הדין הגבוה לצדק. לפיכך, על מנת לתת מענה לפניות אלו, הטיפול בחתולי הרחוב ברעננה, נעשה באמצעות ובעזרת העמותה המקומית אשר שמה לה למטרה להקל את חייהם של בעלי חיים אלו ולצמצם למינימום את החיכוך בינם לבין תושבי העיר. אנשי העמותה ניזונים ממידע מן המוקד עירוני לגבי מיקומם של מטרדי חתולים, ופועלים מול המאכילים והמתלוננים כאחד, על מנת להגיע ל"שלום בית".
  • לעיון בדף "עיקור וסירוס חתולי רחוב" לחצו כאן.

מטרדי כלבים

המטרד העיקרי אשר מקורו בכלבים (מעבר לבעיית השוטטות) הינו מטרד הנביחות המדיר שינה מעיניהם של שכנים. תלונות בנושא זה המגיעות למוקד העירוני, מועברות לטיפולה של המחלקה הווטרינרית. כל תלונה זוכה להתייחסות פרטנית : ביקור למקום התלונה, על מנת להעריך את רמת המטרד (אם בכלל), שיחה עם השכנים ועם בעלי הכלב והנחייתם למניעת המטרד. 

ראוי לציין כי אומנם החוק נותן בידי הרופא הווטרינרי העירוני את הכלים להוציא כלב נובח הגורם למטרד סביבתי מבית בעליו, אולם כלים אלו דורשים הליך משפטי ארוך הנסמך בין השאר על תוצאות של מדידות רעש לאורך תקופה ארוכה. 

פתרון יעיל ומיידי יותר, מתבסס על השימוש וההסתמכות על הוראות חוק הרעש. בחוק זה אשר על אכיפתו אמונה משטרת ישראל, מאפשר לשוטר אשר נחשף בזמן אמת למפגע, לדרוש מבעל כלב להפסיק מיידית את הרעש, ולא יזומן לחקירה בתחנת המשטרה.בגין עבירה על החוק.

מטרדים מחיות משק

בדיקה וטיפול בתלונות על מפגעי רעש או ריח אשר מקורם בגידול חיות משק – לולים, רפתות, אורוות וכו'.

חזור ללמעלה
טיפול במטרדי בעלי חיים