הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי

נופשון אגם

העיר רעננה הציבה בראש מעייניה פיתוח מסגרות ושירותים לאנשים עם פיגור שכלי בכל רמות התפקוד.
משפחות רבות בחרו לגדל את הילד החריג בתוך המשפחה והקהילה המוכרת מתוך אמונה ורצון להעניק לו  את המיטב לצורך קידומו ושיפור איכות החיים שלו.
כל משפחה "רגילה" זקוקה לפסק זמן בהתמודדות השוטפת והשוחקת, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במשפחה שבה גדל ילד חריג. 

הורים המתמודדים יום יום  בטיפול עם ילד עם נכות עלולים להגיע לאפיסת כוחות פיזיים ונפשיים. עבורם המושג "פסק זמן" הוא בעל משמעות אחרת לגמרי והוא צורך קיומי בסיסי. הנופשון בבי"ס אגם, מהווה מענה לצורך זה.
הנופשון פועל מזה שנה וחצי מידי חודש בימים שישי שבת, כולל לינה. המסגרת מיועדת לילדים בגילאי 6-21, בעלי פיגור שכלי בינוני עד קשה וכן לילדים שבנוסף לפיגור סובלים ממורכבויות רפואיות קשות.
הנופשון מופעל ע"י האגף לשירותים חברתיים בעיריית רעננה, בשיתוף פעולה מלא עם עמותת הורים "בלב רעננה".

הנופשון מקנה הפוגה בהתמודדות המורכבת של המשפחה, במקום המוכר לילד ולהורים במסגרת הקהילה הקרובה והמוכרת. כמו כן היציאה של הילד מחוץ לבית לשישי שבת מאפשרת לו לרכוש מיומנויות של עצמאות המהוות הכנה למגורים מחוץ לבית בעתיד על פי הצורך. ילדים המבינים את עצם הישארותם בנופשון מדברים על כך ו"משוויצים" בין הילדים והצוות כי עבורם זהו סימן לעצמאות ובגרות.
הנופשון מונע סידור חוץ ביתי בטרם עת.

הילדים מתקבלים ביום שישי ב-12:00 ע"י צוות מטפלות מנוסות בתחום הטיפול בילדים עם חריגות, שחלק מהן מוכר להם מבתי הספר בו הם לומדים. בנופשון מקבל כל ילד טיפול והשגחה לפי צרכיו וכן נהנים הילדים מפעילויות העשרה הכוללות הפעלה במוזיקה, קבלת שבת ע"י בית הכנסת הרפורמי ברעננה והפעלות ע"י צעצועים מיוחדים שנרכשו עבור הנופשון.
חזור ללמעלה
נופשון אגם