הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

מועצת נשים עירונית

מועצת הנשים העירונית רעננה

מועצת הנשים העירונית הוקמה על מנת לקדם נשים וענייני נשים ברעננה.
המועצה הנה גוף עירוני, הכולל נציגות של הגופים הפוליטיים הפועלים בעיר, של ארגוני הנשים והמוסדות המטפלים בנשים ברעננה ושל נשים בכל מגזרי האוכלוסייה, המסייעות בהתנדבות לקידום נושאי נשים בקהילה.
המועצה מתכנסת אחד לחודשיים, דנה בצרכים שונים של נשות העיר ומציעה פתרונות לפעולה.

המועצה יוזמת ועורכת, בשיתוף עם ארגוני הנשים השונים בעיר, אירועים ופעילויות שונות למען הקהילה, כמו קורסים והרצאות בנושאים שונים, שבוע האישה הבינלאומי, פורומים בהשתתפות נשים בתחומים שונים ועוד.

מזה שבע שנים מקיימת מועצת הנשים קורס לקידום מנהיגות נשים ברעננה. בוגרות הקורס משתלבות בעמדות השפעה בקהילה ובעשייה למען נשים בעיר. כמו כן מתקיימים קורסים המכשירים נשים להיות מאמנות אישיות לנשים אחרות (חממת א"ש), סדנאות בנושא ניהול פיננסי של הכסף הביתי, קורס מתקדם יזמות עסקית לנשים המרחיב את נושא השיווק באינטרנט, וקורסי אינטרנט לנשים.

ביוזמת בוגרות קורס המנהיגות החלנו במפגשי נשים "שלישי נשי" המתקיימים כל חודש ביומי שלישי הראשון והשלישי של כל חודש. המפגשים כוללים הרצאה, דיון ושיחות הכרות. מידע על המפגשים הבאים ניתן למצוא באתר האינטרנט העירוני.

במועצת הנשים ועדת קליטה הפועלת בשיתוף עם מרכז הקליטה בעיר לעזרה לעולים החדשים המגיעים לרעננה ומקיימת אירועים שונים במרכז הקליטה לנשים העולות החדשות בשיתוף עם תושבות רעננה הוותיקות.

בשיתוף עם המחלקה להשכלת מבוגרים בית מדרש תורני לנשים "מתן", מקיימת מועצת הנשים מפגשי לימוד המשותפים לנשים חילוניות בנושאים יהודיים בזווית פמניסטית.

מטרת המפגשים לאפשר לנשים להכיר אחת את השניה ולהחליף דעות בנושאים החשובים לכולנו.

מדי שנה בחודש מרץ חוגגת מועצת הנשים העירונית את יום האשה הבינלאומי באירועים שונים בעיר. בחודש נובמבר מתקיים אירוע לציבור הרחב לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים.

בכוונתנו ליצור רשת קשר נשים בעיר שתאפשר זרימה דו-כיוונית של מידע, רעיונות ובקשות לקידום נשים ברעננה. בשיתוף עם הגורמים הפועלים למען הנשים ברעננה, יכולה מועצת הנשים לפעול לקידום הנושאים החשובים לנשות העיר בתחומים רבים ולהגברת מעורבות נשים בכל תחומי הפעילות בקהילה.

נשמח לראותכן באירועים ובפעילויות השונות שלנו

חזור ללמעלה
מועצת נשים עירונית