הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
Raanana Dance Center

סגנונות

סגנונות המחול

ילדים ונוער

טרום מחול (גילאי 5-4)

שיעורי טרום מחול מאפשרים פיתוח מיומנויות מוטוריות, עוזרים לפיתוח הקואורדינציה, מקנים מודעות גופנית והתמצאות במרחב ומסייעים לפיתוח הדמיון והיצירתיות. הילדים נחשפים למוסיקה קלאסית באמצעות פסנתרנית שמלווה את השיעורים.
בלט קלאסי (כיתות א'-יב') טכניקת הבלט הקלאסי מקנה לרקדן שליטה נכונה ומדויקת בעבודתו ומהווה בסיס לכל שאר סגנונות הריקוד. נלמדים פיתוח מיומנויות מוטוריות מוסיקליות ושיפור קואורדינציה, יציבה, משמעת וריכוז.  בלט קלאסי מקנה לרקדן כוח בצד חינניות ועדינות. 
כל שיעורי בלט הקלאסי מתנהלים בליווי של פסנתרנית.

סטפס (כיתות ג'-יב') 

ריקוד הסטפס מתאפיין בכך שבנוסף לצד התנועתי בעזרת הנעליים, הרקדן הופך לכלי הקשה.  בשיעורי הסטפס לומדים התלמידים את מיומנות שילוב הקצב עם תנועת הריקוד.  בסטודיו התפתחה מסורת של שילוב סטפס עם אלמנטים שונים כמו מוסיקה אתנית, קלאסית וסגנונות מחול נוספים וכך נוצרה שפה תנועתית עשירה לצד שליטה בטכניקת הסטפס.

מחול מודרני (כיתות ג'-יב') 

המחול המודרני מתאפיין בקושי להגדירו שכן הוא חסר גבולות, מגבולות וחוקים.  כל העולה על הדמיון בסגנון מחול זה נחשב כלגיטימי. 
בראשית המאה ה-20 צמח המחול המודרני מתוך הבלט הקלאסי כשהוא מנפץ את כל חוקיו ומוסכמותיו ע"י שבירת קווים ועיוות הגוף וזאת כדי להביע מגוון רחב של רגשות וכן כדי לקרב את המחול למציאות של האדם ולהרחיקו מעולם הנסיכים והפיות של הבלט הקלאסי.

ג'אז (כיתות א'-יב') 

פירוש המילה ג'אז- אנרגיה, דינאמיקה. סגנון הג'אז הושפע מהריקוד האפריקאי, הצ'ה-צ'ה, הממבו והסמבה הדרום אמריקאי. שיעורי הג'אז מתבססים על טכניקות הבלט הקלאסי והמודרני עם דגש על פיתוח חוש הקצב, המוזיקליות ותנועה דינאמית. הג'אז מורכב ממגוון סגנונות ייחודיים שמקורם במקומות שונים בעולם: ג'אז אפריקאי, ברודווי, פאנק, ג'אז לירי וריקודי רחוב.המוזיקה בשיעורים מותאמת לסגנונות הג'אז הנלמדים

היפ-הופ(כיתות ג'-יב')

היפ הופ הוא מונח שמייצג תנועה שלמה של תרבות רחוב שצמחה ברחובות הברונקס בניו-יורק בקרב אפרו-אמריקאים בתחילת שנות ה-70 אשר במהלך השנים כבשה את עולם הבידור העולמי. ההיפ הופ צמח מתוך צורת מחשבה - דרך חיים הכוללת מוזיקה, ריקוד, אופנה ועוד.
ריקוד ההיפ-הופ מורכב ממגוון סגנונות. זהו ריקוד קצבי, אנרגטי הדורש יכולת טכנית גבוהה ומפתח קואורדינציה, קצב ומוזיקליות

מבוגרים

שיעורי מחול למבוגרים (+18) 

סטפס מתחילים 

סטפס ממשיכים

ג'אז נשים 

ג'אז לירי לחיילות/סטודנטיות – כרטיסיה 

שיעור מודרני למתקדמים – כרטיסיה 


צוות המורים מעודד את התלמידים להשגת מצוינות בתחום המחול על ידי הבנה והפנמה של העקרונות המנחים של המרכז:
כבוד, משמעת, סובלנות, הערכה, התמדה, אחריות אישית ואחריות קבוצתית.

חזור ללמעלה
סגנונות