ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

הצג מבזק ללא קישור

קשר מבזק לדף אחר

קישור לדף אחר

תקציר

תוכן

הדגש כותרת

הצג תקציר

קהל יעד חדש

שיוך חדש

סינון חופשי חדש

קבצים מצורפים

סוג תוכן: פריט
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

היערכות עיריית רעננה ליישום מתווה החזרה ללימודים של משרד החינוך החל מיום א' הקרוב, 3.5.20

פורסם: 30/04/2020

עיריית רעננה נערכת  לפתיחה מדורגת של מוסדות החינוך בעיר, למעט מוסדות החינוך החרדי, לקראת חזרתם של ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ג'  ללימודים בהתאם למתווה הממשלה, ביום א' הקרוב 3 במאי. כל המידע בהודעה זו הוא בכפוף למה שידוע בשלב זה ועשוי להשתנות. אנו קשובים להנחיות משרדי הממשלה, אשר יפורסמו סופית רק לאחר ישיבת הממשלה ביום ו' ה 1 במאי.

לקראת החזרה ללימודים, ביצעה העירייה במהלך השבוע האחרון היערכות מקיפה והצטיידות בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך. כל מוסדות החינוך עברו חיטוי וניקיון יסודי על ידי חברות ניקיון חיצוניות ועם החזרה ללימודים תימשך עבודתם השוטפת של צוותי הניקיון והתחזוקה במוסדות החינוך. צוותי חזות העיר, נערכו לקראת חזרת התלמידים למוסדות החינוך, בביצוע עבודות ניקיון וגיזום מקיף של הצמחייה בבתי הספר ובכניסה לגני הילדים לרווחת התלמידים ולביטחונם.

בהתאם להנחיות, הותקנו במוסדות החינוך – הן בבתי הספר והן גני הילדים – סבוניות עם נוזל חיטוי. כן הותקן שילוט עם הנחיות התלמידים וצוותי הלימוד להגברת המודעות לנושא שמירה על כללי ההתמגנות וההיגיינה למען בריאותם, והובהרה אחריות צוותי החינוך להצטיידות במסכה וחבישתה, בהתאם להנחיות.

למען השמירה על שלומם וביטחונם של תלמידי העיר, יוצבו בשערי מוסדות החינוך מאבטחים, כנהוג בשגרה, בהתאם לשעות הפעילות. סיירת הביטחון תמשיך לתת שירותיה למוסדות החינוך בהתאם להנחיות הבריאות.

צוותי החינוך בבתי הספר ובגני הילדים נערכים לקבלת התלמידים ומתרגשים מאד לקראת המפגש. אנו עושים הכל כדי שהחזרה ללמידה תהיה בטוחה, רגועה ותומכת. צוותי החינוך עומלים על חלוקת הכיתות תוך חשיבה על צרכי הילדים ושיקולי דעת מקצועיים. הצוותים ילוו את הילדים תוך מתן תמיכה חברתית ורגשית. במידה והנכם מזהים צורך מיוחד אצל ילדכם, אנא שתפו את הגננות והמחנכות.

ילדי גני הילדים העירוניים

 • ילדי גני הילדים העירוניים, בגילאי 3-6, צפויים כפי שמסתמן כרגע, לחזור ביום א' ללמידה שתתקיים בחלוקה לשתי קבוצות, במתכונת של מחצית מילדי הגן- עד 15 ילדים - בכל קבוצה.  השאיפה היא שכל קבוצה תלמד במשך 2-3 ימים לסירוגין: קבוצה ראשונה ב- 2-3 ימים הראשונים של השבוע, והקבוצה השנייה ב- 2-3 ימים העוקבים. בכל קבוצה תתקיים הלמידה בהובלת גננת וסייעת.
 • על מנת לאפשר למידה מיטבית ככל הניתן, ומתכונת למידה אחידה לכלל ילדי הגן, מדי שבוע תשתנה חלוקת ימי הלימוד בין הקבוצות. החלוקה לקבוצות תתבצע באחריות הגננת ובבקשות שיבוץ מיוחדות ומקרים פרטניים ניתן לפנות ישירות אליה. במקרה של אחים במספר גנים יעשה מאמץ לתאם בין הגננות.  
 • באחריות הורי התלמידים לשלוח ארוחת בוקר לילדיהם, אליה תצורף מפית חד פעמית, או רב פעמית שתכובס מידי יום.
 • בהנחיית הממשלה, בשלב זה לא יופעלו מסגרות היול"א, ויום הלימודים יפתח ב8:00  ויסתיים בשעה 14:00 לכלל גני הילדים בעיר. מסמן כרגע שגנ"י יפעלו חמישה ימים בשבוע ולא יתקיימו לימודים ביום שישי. בימים בהם לא יגיעו הילדים אל הגן תתקיים למידה מרחוק.

תלמידי כיתות א'-ג'

 • תלמידי כיתות א'-ג' צפויים לחזור ביום א' ללמידה במתכונת מלאה בבתי הספר. הלימודים יתקיימו בקבוצות של עד 15 תלמידים. צוות בית הספר יחלק את קבוצות הלמידה ויודיע להורים. הלמידה תתקיים חמישה ימים בשבוע, בימים א'-ה'.  הלימודים בבתי הספר היסודיים יסתיימו בשעה 13:00 בהתאם להנחיות הממשלה, בשלב זה לא יופעלו בתי התלמיד בבתי הספר היסודיים.
 • על פי הנחיות משרד הבריאות על התלמידים מעל גיל 7 והצוות החינוכי להקפיד על עטיית מסכות אישיות בדרך למוסד החינוכי, ובשטחים הציבוריים בבית הספר, לרבות מסדרונות וחצרות בתי הספר. באחריות הורי התלמידים לדאוג להצטיידות ילדיהם במסכה. תלמידים ללא מסכה לא יורשו להיכנס לשטח בתי הספר.
 • באחריות הורי התלמידים לשלוח ארוחת בוקר לילדיהם, אליה תצורף מפית חד פעמית.
 • לאור הנחיית משרד הבריאות, לא יופעל מערך הסעות התלמידים למוסדות החינוך הרגילים. באחריות ההורים – להביא את הילדים למסגרות ולוודא כי נכנסים לשער המוסד. איש צוות ימתין לתלמידים בשער.
 • בהנחיית משרד הבריאות, לא תותר כניסת הורים לשטח בית הספר.
 • תלמידי החינוך המיוחד יקבלו מענה בבתי הספר.

תלמידי כיתות ד'-י'

תלמידי שכבות ד-י' ימשיכו בלימודיהם באמצעות  למידה מרחוק, לרבות תלמידי בתי הספר למחוננים. בשלב זה לא ישובו התלמידים בשכבות אלו למוסדות החינוך. תלמידים הלומדים בכיתות הרגילות וזכאים לסל אישי, המענה יינתן במוסד החינוכי בו הילד לומד בשגרה, וזאת בתיאום עם צוות בית הספר. הליך הלמידה מרחוק ימשיך להתבצע כפי שמערכת החינוך העירונית הפעילה אותו במהלך השבועות האחרונים, על פי מערכת שעות מסודרת המתקיימת בכל יום כ5 שעות, על פי שכבת הגיל, שימוש בעזרי למידה מרחוק, וקשר אישי עם התלמידים.

תלמידי כיתות י"א – י"ב

 • תלמידי שכבות י"א-י"ב ימשיכו במתכונת למידה מרחוק מבתיהם.
 • תלמידי כיתות שח"ר – בשלב זה בוחן משרד החינוך אפשרות לקיום מרתונים ללימודים לקראת בחינות הבגרות לתלמידי כיתות שח"ר, בקבוצות קטנות.
 • תלמידי פרויקט היל"ה לנוער בסיכון- בבחינת משרד החינוך טרם התקבלה החלטה.  
 •  מתי"א (מרכז תמיכה יישובי) -  ימשיך לתפקד כמוקד טיפולי.

בהובלת אגף החינוך בעירייה, ובשיתוף כלל אגפי העירייה, ממשיכה עיריית רעננה להיות קשובה להנחיות משרדי הממשלה, ולפעול באופן מיטבי ואחראי בנושא חזרת תלמידי העיר למוסדות החינוך. העירייה מתאימה היערכותה העירונית לצורכי השעה ולמתווה משרד החינוך, על מנת להבטיח לתלמידי העיר למידה מיטבית ומשמעותית, תוך שמירה על שלומם, ביטחונם ובריאותם.

הורידו את האפליקציה העירונית