ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

הצג מבזק ללא קישור

קשר מבזק לדף אחר

קישור לדף אחר

תקציר

תוכן

הדגש כותרת

הצג תקציר

קהל יעד חדש

שיוך חדש

סינון חופשי חדש

קבצים מצורפים

סוג תוכן: פריט
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

הודעה לציבור על תחילת עבודות לפירוק גגות האסבסט בשכונת 2004

פורסם: 23/01/2020

בהתאם לסיכום הפגישה עם ראש העיר, חיים ברוידא, ונציגות התושבים שהתקיימה ב-20/1/20 סוכם שתושבי השכונה יעודכנו בדבר המשך הפעילות והעבודות שהופסקו השבוע, וזאת בהתאם לתנאי מזג האוויר והתחזית הצפויה לשבוע הבא.

על בסיס התחזית העדכנית, עולה כי תנאי מזג האוויר יאפשרו את ביצוע העבודות בשבוע הבא בין הימים ראשון עד חמישי (26-30/1/2020). ראש העיר ציין כי העבודות ייעשו תחת פיקוח וליווי צמוד של המשטרה הירוקה, היחידה הסביבתית ושאר הגורמים המוסמכים. עיריית רעננה התעקשה מול הקבלן המבצע כי העבודות ייעשו בצורה רציפה ויושלמו תוך 5 ימים ולא מעבר לכך. עיריית רעננה מחויבת לבריאות התושבים והתהליך כולו יבוצע מתוך אחריות לעקרון זה. 

ביום העבודות הראשון יפורק הגג הדרומי הסמוך לרחוב הכלנית ולאחר מכן יתר הגגות במתחם המרוחקים יותר מהשכונה. הלוחות יפורקו בשלמותם, יעברו עיטוף ע"י יריעות ניילון וישונעו אל מחוץ לשכונה דרך כביש 4, כדי שלא תהיה תנועת משאיות ברחובות השכונה.

במהלך ימי העבודות, כבקשת נציגות התושבים, התחייב ראש העיר שתהיה פעילות אבטחה וסיור מוגברת בשכונה, כמו גם עבודות ניקיון מתוגברות. העבודה תבוצע בשעות היום בלבד בין השעות 7:00-17:00.

יודגש כי תושבי השכונה יכולים להמשיך בשגרת חייהם כרגיל. ההנחיות מטה מתייחסות לתושבים הנמצאים במרחק של 50 מטרים מאתר העבודות:

 1. גם תושבים בטווח של 50 מטרים מאתר העבודות יכולים להמשיך בשגרת החיים כרגיל, ובכלל זה לצאת לעבודה ולמוסדות החינוך. יחד עם זאת, יש להימנע משהייה ממשוכת בחוץ בסמוך לגדרות מתחם העבודות.
 2. אין כל מגבלה להפעלת מזגנים ביתיים בבתים ובדירות מגורים (כאשר מדובר במזגנים מפוצלים או מיני מרכזיים המסחררים את האוויר הפנימי מתוך חלל הבית). מזגנים היונקים אוויר מן החוץ יש לכבות.
 3. בטווח של 50 מטרים מאתר העבודות יש להקפיד על סגירת פתחי המבנים, חלונות ודלתות, הפונים לאתר העבודה.
   
  יודגש כי במהלך ימי העבודה ועם סיומן יוקפד על ביצוע דגימות אוויר סביבתיות לניטור סיבי האסבסט, כדי לוודא שהעבודות נעשו בהתאם לתקנים והנחיות המשרד להגנת הסביבה.
   
  בכל שאלה נוספת ניתן לפנות למוקד העירוני 107.

הורידו את האפליקציה העירונית