הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

נעים להקים

נעים להקים הנה יוזמה של יחידת הקיימות ברעננה, בתמיכת המשרד להגנת הסביבה. מטרתה, לקדם מעורבות קהילתית של תושבים במרחב הציבורי, מתוך התפיסה כי קהילה בריאה היא קהילה פעילה ומעורבת. המיזם מאפשר לתושבים לדמיין וליצור את המרחב או הפרויקט שהם רוצים בהתאם לצרכיהם, ובכך תורם לרווחת התושבים וכן לתחושת השייכות והזיקה למקום בו הם גרים.


מיזם נעים להקים פונה אחת לשנה לקבוצות תושבים פעילות, הרוצות לאמץ פינה בעיר, לטפח אותה לרווחת הכלל, ולהגביר את המעורבות הקהילתית בעיר. יוזמות כאלו יכולות לכלול למשל אמנות במרחב הציבורי, טיפוח הטבע העירוני, או מתן מענה מעשי לסוגיות עירוניות כמו שיתוף חפצים, ניתוב פסולת, וחיזוק קשרים קהילתיים בין התושבים. 

הכירו כמה מיזמים נפלאים שהוקמו במסגרת הפרויקט:


החממה הקהילתית- בגינה הקהילתית הפעמונים, הוקמה חממה קהילתית ונגישה, התומכת בייצור עצמי של שתילים לצרכים העירוניים ולצרכי הגינות הקהילתיות בעיר. מרחב החממה מותאם לפעילות של אנשים הנדרשים לשיקולי נגישות בעבודה בגינה. 

פינת המתנה- ברחבה שבכניסה לביה"ס זיו הוקמה "פינת המתנה", ארון גדול ומעוצב בצורת מתנה, המיועד להכיל חפצים, ספרים, משחקים ובגדים שמחפשים בית חדש. תלמידי בית הספר מאמצים את הפינה ודואגים לסדר ולניקיון, והפינה משולבת במערכי הלימוד בביה"ס, ללמידה על ערכי הקיימות וביניהם החשיבות של שימוש חוזר, צמצום צריכה והפחתת פסולת. 

גיבוש קהילת רוכבי האופניים- בעיר רעננה קיימת קהילה רחבה ומגוונת של רוכבי אופניים. בזכות היוזמה חברו מספר תושבים רוכבים במטרה לפתח את קהילת רוכבי האופניים ואת תשתיות הרכיבה בשטחים פתוחים. במסגרת הפרויקט התקיימו אירועים, פעילויות והרצאות בנושא. כמו כן, הוקמה פינה לרוכבי אופניים בפארק רעננה, המשמש כנקודת יציאה וחזרה. ​


יש לכם רעיון למיזם מדהים? בואו להפוך אותו למציאות! זו ההזדמנות שלכם להשפיע! 
גם השנה ייצא "קול קורא" המזמין קבוצות תושבים להגיש הצעות למיזמים קהילתיים. 
פרטים בהמשך, עקבו אחר הפרסומים שלנו כאן ובקבוצת הפייסבוק "קיימות רעננה".


חזור ללמעלה