הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

ירוקים בדרכים

ירוקים בדרכים

בשנת 1990 נעו על כבישי ישראל כ-800,000 מכוניות פרטיות. בשנת 2005 עלה מספרן ל-1.7 מליוני מכוניות! מספר המושבים בתחבורה הציבורית באותה התקופה לא השתנה, וזאת למרות הגידול באוכלוסיה. אורך הדרכים הסלולות גדל ב-30 השנים האחרונות ב-100% והקילומטרז' הארצי של כלל תושבי ישראל גדל ב-1000%!
אנחנו נוסעים יותר, עומדים יותר בפקקים, מזהמים את האוויר ופולטים גזי חממה הגורמים להתחממות האקלים. 
שינויים קלים בהרגלי הנסיעה שלנו יכולים לחולל שינויים גדולים בסביבה.
קראו כאן איך תוכלו להפוך את תנועתכם בדרכים לידידותית יותר לסביבה.

 • תא מטען ריק

  הורידו מטען מיותר

  רכב עמוס צורך יותר דלק. כל 50 ק"ג מיותרים משמעותם עלייה של 2% בצריכת הדלק. סדרו את תא המטען, היפטרו מהמטען המיותר וצאו לדרך בקלילות.

  ...
 • מכונית

  שמרו על מהירות קבועה ולא גבוהה

  נסיעה ב-90 קמ"ש חוסכת עד 25% מצריכת הדלק לעומת נסיעה ב-110 קמ"ש. כך גם נהיגה חלקה ואחידה חסכונית יותר בדלק לעומת נהיגה מרובת עצירות ובלימות. שמרו על מהירות נסיעה אחידה ונמוכה.

  ...
 • צמיג

  נפחו את צמיגי הרכב

  נסיעה עם צמיגים מנופחים על פי הוראת היצרן יכולה לחסוך עד 10% מצריכת הדלק ומזיהום הסביבה. נפחו את הצמיגים ותהנו מנסיעה בטוחה וידידותית יותר לסביבה.

  ...
 • אגזוז

  כבו המנוע כשהרכב עומד

  גם בזמן המתנה קצרה המנוע שורף דלק ומזהם את הסביבה. כבו את המנוע גם אם מדובר בעצירה קצרה.

  ...
 • רכיבה על אופניים

  המנעו מנסיעות מיותרות

  נסיעה אחת ארוכה עם עצירות בדרך עדיפה על פני מספר נסיעות קצרות. כאשר אפשר - לכו ברגל או רכבו על אופניים. ברעננה רשת ענפה של מסלולי הליכה והעירייה תגדיל בשנים הקרובות את רשת שבילי האופניים - השתמשו בהם.

  ...
 • רכבת

  העדיפו תחבורה ציבורית

  נכון, לא תמיד זה נוח ואפשרי, אבל כשאתם יכולים - העדיפו נסיעה בתחבורה הציבורית על פני נסיעה ברכב הפרטי. נסיעה ברכבת או באוטובוס יכולה להיות נעימה ושקטה הרבה יותר מאשר נהיגה מורטת עצבים ועמידה אינסופית בפקקים.

  ...