הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

ירוקים במשרד ובעבודה

ירוקים במשרד ובעבודה


כמחצית משעות הערות שלנו, ולעתים יותר, אנו מבלים במשרד ובעבודה. אנו מבצעים במשרד פעולות רבות המשפיעות על הסביבה, על חיינו ועל בריאותנו. מעבר לניהול ירוק של המשרד או העסק יכול לשאת תשומות לא רק בתחום הסביבתי, אלא גם הכלכלי, ובהשפעה על בריאות העובדים.
קראו כאן על מספר צעדים ראשונים ופשוטים שאפשר לעשות בקלות ולהפוך את העסק לידידותי יותר לסביבה.


 • פסולת אלקטרונית

  פסולת אלקטרונית העבירו למע"ש

  מחליפים את המחשבים במשרד? במקום לזרוק ציוד אלקטרוני ישן העבירו אותו למע"ש (מרכז עבודה שיקומי) רעננה. שם ימיינו את מכשירי החשמל והאלקטרוניקה ויעבירו למחזור ולשימוש חוזר. העבירו למע"ש גם מכשירי חשמל ואלקטרוניקה ישנים מהבית.

  ...
 • עציץ

  הציבו צמחים ועציצים

  צמחים ירוקים תורמים לאוויר ולאווירה - הם סופחים פחמן דו חמצני, מעשירים את האוויר בחמצן ונעימים לעין. קשטו את המשרד בעציצים ואדניות.

  ...
 • תאורת שולחן

  השתמשו בתאורת שולחן

  כאשר אתם נשארים לעבוד עד שעה מאוחרת, השתמשו בתאורת השולחן במקום להאיר את כל הקומה.

  ...
 • דיסקים

  מחזרו דיסקים ישנים

  דיסקים עשויים מחומרים הניתנים למחזור. איספו דיסקים ישנים במקום העבודה והעבירו אותם למתקני איסוף הדיסקים ברחבי העיר. לחילופין - העמידו במקום עבודתכם מתקן לאיסוף דיסקים ישנים.

  ...
 • טונרים

  מחזרו טונרים וראשי דיו משומשים

  טונרים עשויים מחומרים שאינם מתכלים ומכילים רעלים העלולים לזהם את הסביבה. מיחזור טונרים הוא תהליך בו מנקים את הטונר הישן וממלאים אותו מחדש, ורוב החברות כיום מספקות שרות זה. העבירו לספק הדיו שלכם את הטונרים הישנים וקבלו במחיר מוזל טונרים מחודשים באיכות דומה.

  ...
 • חלל משרדי

  כבו אורות ומזגנים כאשר החדר ריק

  לא מעט פעמים המשרד נותר ריק אך התאורה והמזגנים ממשיכים לפעול פשוט כי מישהו שכח להוריד את המתג. מערכות אוטמטיות כמו גלאי נפח (או חיישני נוכחות) מכבים את האורות והמזגן אוטומטית כאשר אין איש בחדר. התקנת מערכות כאלו תקטין משמעותית את צריכת החשמל ואת ההשפעה השלילית על הסביבה.

  ...
 • עמדת מחשב

  רכשו מחשבים יעילים אנטרגטית

  המחשב ככלי עבודה מרכזי כיום, צורך כמות גבוהה של אנרגיה. שימוש במחשבים בעלי תו ה-Energy Star אשר ניתן למכשירים חסכוניים באנרגיה, תייעל את צריכת החשמל ותחסוך בהוצאות החשמל של העסק.

  ...
 • ספל קפה

  הפסקת קפה ידידותית לסביבה

  החליפו את כוסות הפלסטיק, הנייר והקלקר בכוסות רב פעמיות. הן גם נעימות יותר לשימוש וגם חוסכות בהוצאות.

  ...
 • ניירת

  משרד ללא נייר

  יותר ויותר משרדים זונחים את השימוש בנייר לטובת שימוש בדואר אלקטרוני ובמחשב. כאשר אתם חייבים - הדפיסו על הנייר משני צידיו והשתמשו בניירות ישנים כנייר טיוטא.  מלמבד העזרה לסביבה תהנו גם מצעד כלכלי חסכוני. לחצו כאן לפרטים אודות חברות לאיסוף ומחזור נייר.

  ...