הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

פסולת

הטיפול בפסולת הינו אחת הבעיות הבוערות ביותר על סדר היום העירוני. עיריית רעננה שמה דגש רב על ייעול הטיפול בפסולת בעיר. הפחתת צריכה, מחזור ושימוש חוזר - לימדו כיצד גם אתם יכולים לעזור לצמצם את כמות הפסולת הביתית.
 • סביבה מלוכלכת

  אומרים לא לחד פעמי!

  מוצרים חד פעמיים מזיקים מאד לסביבה, הן בתהליכי הייצור שלהם והן כפסולת. הם מתפרקים לחומרים המזהמים את הקרקע ומי התהום, מגדילים מאד את נפח הפסולת ואינם מתכלים למשך מיליוני שנים. העדיפו תמיד מוצרים רב-פעמיים ואם חייבים חד פעמי, השתמשו במוצרים מחומרים ידידותיים לסביבה.

  ...
 • חנות יד שנייה

  קנו מוצרים משומשים במקום חדשים

  לפני שאתם זורקים מוצר כלשהו אל הפח בידקו מה מצבו. אם ניתן, המשיכו להשתמש בו או העבירו אותו למישהו אחר שישמח להשתמש בו. ולהיפך, לפני שאתם רוכשים מוצר חדש בידקו האם תוכלו לרכוש מוצר משומש באיכות דומה. זכרו כי הפסולת של האחד היא אוצרו של האחר.

  ...
 • תרופות

  אל תשליכו אל הפח תרופות ישנות

    תרופות המושלכות אל האשפה ימצאו את דרכן לאתרי הטמנה ועלולות לזהם את הקרקע ומי התהום. איספו תרפות ישנות שפג תוקפן והעבירו אל נקודות האיסוף בקופות החולים או בסופר-פארם.

  ...
 • סוללות נטענות

  עברו לסוללות נטענות

  סוללות רגילות המושלכות אל פח האשפה עלולות לגרום לזיהום הקרקע והמים. עברו לסוללות נטענות. במידה ויש ברשותכם סוללות ישנות השליכו אותם אל מיכלי איסוף הסוללות, משם יועברו לאתרי פסולת מסוכנת.

  ...
 • עמדת מחזור נייר

  השתמשו בפחות נייר

  לצורך הפקת טון אחד של נייר נכרתים לפחות 17 עצים. צריכת הנייר בישראל היא כמליון טונות בשנה. עשו את החשבון בעצמכם... כדי להקטין את הפגיעה ביערות העולם הפחיתו את צריכת הנייר - השתמשו בדואר אלקטרוני, השאילו ספרים בספריה במקום לקנות חדשים, השתמשו בנייר משני צידיו ומחזרו נייר שהשתמשתם בו. לחצו כאן לפירוט מיכלי מחזור הנייר ברעננה.

  ...
 • עמדת מחזור בקבוקים

  מחזרו בקבוקי פלסטיק

  בקבוקי פלסטיק תופסים נפח גדול בשטחי הטמנת פסולת. הם עשויים מחומרים רעילים לסביבה ועמידים לאורך זמן. גם תהליכי הייצור של בקבוקי הפלסטיק מזהמים את הסביבה. אל תתעצלו, זרקו את בקבוקי הפלסטיק שברשותכם אל כלוב המחזור הקרוב. 
  לידיעתכם, אל כלובי המחזור ניתן להשליך מיכלי פלסטיק שונים. לחצו כאן לפירוט.
  ...