הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

מים

באר מים ברעננה, התמונה באדיבות תאגיד מי רעננהרצף ארוך של שנים שחונות, זיהום מקורות המים ושאיבת יתר העמידו את החסכון במים בראש סדר העדיפויות הלאומי. רעננה כעיר מקיימת מחוייבת לשימוש נבון ומאוזן במשאבים, ביניהם גם משאבי המים יקרי הערך. רוב המים ברעננה לשימוש פרטי, חקלאי ולתעשייה מגיע מ-10 בארות הפזורות ברחבי העיר, והיתר (כ-30%) מסופק ע"י חברת "מקורות". צעדים לשימוש מקיים במים נעשים בשני כיוונים עיקריים: הגנה על מקורות המים מפני זיהום וחסכון במים.

הגנה מפני זיהום

החל מספטמבר 2009 פועל ברעננה תאגיד המים והביוב "מי רעננה בע"מ". התאגיד, שהוקם על פי החלטת מדינת ישראל ובהתאם לחוק תאגידי מים וביוב, הינו בבעלות מלאה של עיריית רעננה, ואחראי לכל אספקת המים ושירותי הביוב בעיר רעננה. התאגיד ממונה, בין היתר, גם על אחזקת ופיתוח של מתקנים ותשתיות המים והביוב ברחבי העיר.באר מים ברעננה, התמונה באדיבות תאגיד מי רעננה.
מכון טיהור שפכים רעננהבין הפעולות להגנה על מקורות המים ועל רשת המים נמנות פעולות לניקוי וחיוטי מאגרי המים, ביטול בורות סופגים, החלפת קווי מים ישנים בחדשים ועוד. כפועל יוצא של פעולות אלו נהנים 
תושבי רעננה מאספקת מים באיכות גבוהה ביותר.

עידוד חסכון במים

ברעננה מתקיימות פעולות רבות לעידוד וקידום החסכון במים:
  • מערכת קריאה אלקטרונית של קריאת מדי המים מרחוק מאפשרת איתור חריגות בצריכת מים בשל נזילה סמויה או תקלה.
  • במוסדות הציבור בעיר מותקנים אביזרי חסכון במים כדוגמת מיכלי הדחה דו-כמותיים וחסכמים. 
  • למעלה מ-1000 חסכמים, המביאים לחסכון של כ-15% בצריכת המים הותקנו בכל גני הילדים ובתי הספר בעיר.
  • צמחי הגינון הציבורי ברחבי העיר מושקים במים מטוהרים. 
  • בככרות באיי התנועה בעיר הוחלפה הצמחייה זה מכבר לצמחייה רב שנתית חסכונית במים לצד סוגים שונים של חיפויי קרקע כגון חלוקי נחל ודשאים סינטטיים.

קישורים מומלצים

חזור ללמעלה
מים