הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

הגיל הרך

תכניות הגיל הרךלחינוך הסביבתי בגיל הרך חשיבות מיוחדת. בגיל זה מעוצבת מערכת הערכים של הילד ומונחת התשתית להרגלי חיים בריאים ונכונים. אינטראקציות חיוביות של הילדים עם הסביבה הטבעית שלהם מגיל צעיר מהוות חלק מטיפוח כישורי החיים שלהם, הן מחזקות את תהליכי הלמידה שלהם ואת המודעות לאיכות החיים לטווח הארוך. ככל שנקדים לערב את הילדים בפעילות סביבתית כך נפתח יותר תחושות של כבוד, הערכה ושמירה על הסביבה הטבעית.

ברעננה מיישמים תוכניות חינוך סביבתי כבר בגיל הצעיר. בכל גני הילדים בעיר מתקיימת פעילות סביבתית ענפה ויצירתית.

ברעננה חמישה גני ילדים אשר הוסמכו כ"גן ירוק" מטעם המשרד להגנת הסביבה. גן פטל, אדמונית, אנקור וציפורן, וגן נוסף, גן יסמין, אשר הוסמך בעבר כגן ירוק ונמצא במסלול הסמכה לגן ירוק מתמיד. 

תכניות הגיל הרךמדריכה מטעם המשרד להגנת הסביבה והיחידה האזורית לאיכות הסביבה מלווה במהלך שנת הלימודים את הגננות ומסייעת להן בקיום פעילות סביבתית בגן. לפרטים נוספים וליצירת קשר לחצו כאן

גננות וסייעות יול"א השתתפו בפרויקט "זרעים של סביבה". התכנית נועדה להכשיר את כל סגלי ההוראה בגני הילדים בנושא ערכי הקיימות, טבע ושמירה על הסביבה. צוותי החינוך משתלמים בנושאים סביבתיים שונים, במפגשים הכוללים הרצאות וסיורים. במהלך התכנית כל צוות גן בוחר נושא להעמקה עם ילדי הגן. בין השאר לומדים הילדים על אפשרויות המיחזור וכיצד לצקת משמעות חדשה לפסולת הביתית. 

רוצים לשתף אותנו בפעילות ירוקה בגן ולקבל רעיונות מגננות אחרות בסביבה? לחצו כאן לפורום ירוק לגננות