הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

הגן הנגיש - פארק חברים

הגן הנגיש - פארק חבריםפרוייקט ראשון וייחודי מסוגו בישראל, גן משלב ונגיש לילדים עם צרכים מיוחדים בפארק רעננה. 

גן משחקים משלב ונגיש, לילדים עם צרכים מיוחדים, ראשון וייחודי מסוגו בישראל, הוקם בפארק רעננה, כמיזם משותף של עיריית רעננה, בית "איזי שפירא", ובסיוע תרומות מארגונים בארץ ובעולם.

בגן, המשתרע על שטח של כ- 8 דונם, באזור שבין האגם למגרשי הספורט בפארק, הוצבו מתקני משחקים והרפתקאות, המותאמים לילדים עם מוגבלויות וצרכים ייחודיים, וכן לילדים בכיסאות גלגלים, שיכולים, כעת ליהנות יחד עם ילדים בקהילה, מפעילויות שונות במתקנים, בהם מגלשות, רשתות טיפוס, מוטות גלישה, תחנות קליידוסקופ, גלגלים מסתובבים, מנהרות אקווריום, חיות שזזות על ציר, תופים, פעמוני רוח, גופים עם תהודה, ספירלות צבעוניות מסתובבות ועוד.
הגן הנגיש - פארק חברים

בהתאם, ערכה עיריית רעננה פיתוח סביבתי בפארק של שבילי הגישה והגינון שהונגשו והותאמו לבאי המקום. כן נבנתה אמת מים מיוחדת לגירוי חושי, התורמת ליצירת הרמוניה, להרגעה וגירוי חוש הסקרנות של ילדים עם נכויות התפתחותיות.

בית "איזי שפירא" ברעננה, פועל לקידום איכות החיים של ילדים ואנשים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם, בטיפול וחינוך

הגן הנגיש - פארק חברים


לילדים ובוגרים עם טווח רחב של נכויות התפתחותיות בהם פיגור שכלי, אוטיזם, שיתוק מוחין, בעיות מוטוריות, לקויות למידה ועוד. הבית פועל זה 25 שנים לקידום האוכלוסיות בעלי הצרכים המיוחדים, תוך תמיכה ושילובם בכבוד במסגרת הקהילה.

"פארק חברים" נבנה על עקרונות הנגישות והבטיחות ומאפשר עצמאות לילדים עם מוגבלויות ומהווה גם מפגש חברתי משלב בין ילדים עם צרכים מיוחדים וילדים מהקהילה כולה. 

הגן הנגיש - פארק חברים


"תפישה זו תואמת את המדיניות שמובילה עיריית רעננה לשילוב ושיתוף בין האוכלוסיות, בעשייה משותפת ובהפעלת תוכניות חינוכיות של היכרות עם האחר והשונה, בקרב תלמידים, ילדים ובני נוער", אומר ראש העיר, נחום חופרי.

"הגן מהווה גם נדבך נוסף לפרויקט "עיר נגישה" המופעל ברעננה, שעיקרו נגישות ואיכות חיים לאדם עם הצרכים המיוחדים", הוסיף חופרי.