הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

רעננה זוכת פרסי חינוך

רעננה זוכת פרסי חינוך

​רעננה זוכת פרס חינוך מחוזי לשנת תשפ"ג

העשייה החינוכית הענפה של מערכת החינוך בעיר רעננה שוב מוכיחה את כוחו של החינוך העירוני וזוכה בפרס מטעם משרד החינוך. הפרס, כולל שני אשכולות שהוצגו בפני הוועדה אשכול - אחד עסק בלמידה והישגים והשני בחינוך ערכי ואקלים.
רעננה מקדמת פדגוגיה מוניציפלית 360 במ.ח.ש.ב.ה רעננה - פדגוגיה קהילתית - מערכתית שמאפשרת לכל התלמידים, צוותי החינוך, הורים ולקהילה כולה ליצור עתיד משמעותי בעצמם, לעצמם ולמען אחרים.
העיר רעננה, מובילה מהלכים לפיתוח בוגרים המגלים פתיחות וסבלנות למגוון זהויות ותרבויות, מגלים אחריות פרואקטיבית לזולת, לסביבה, לחברה ולמדינה ומחוברים לערכי הציונות ולנכסים המורשתיים והתרבותיים של עצמם.
מערכת החינוך העירונית עוטפת את צוותי החינוך והתלמידים 360 מעלות ומקדמת למידה במרחב המשותף, הרחבת אפשרויות בחירה, יזמות וחדשנות תוך שיתוף ושותפות ובדגש על ההון האנושי
אנו גאים שיש בעירנו מערכת חינוך ברמה הגבוהה ביותר שמהווה דוגמא לרשויות אחרות וזוהי אפשרות גם להודות לכל צוותי החינוך בשטח על המסירות והעבודה המקצועית והבלתי מתפשרת.
רעננה, בהובלת מחזיק תיק החינוך - ראש העיר, חיים ברוידא, תמשיך לשים את החינוך במקום הראשון בסדר עדיפויות העירוניות על מנת להבטיח עתיד טוב יותר לילדינו!
תודות חשובות להישג זה מגיעות גם למנהלת אגף החינוך, רויטל שפירא, צוותי החינוך, מפקחי משרד החינוך על ליווי מקצועי ולהנהגת ההורים על שותפות אמיצה לאורך כל הדרך. ​

הישג מרגש וחשוב! ​ופנינו קדימה, אל שלב הארצי...​

פרס חינוך מחוזי


רעננה זכתה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך לשנת 2017

הפרס, בסימן 70 שנה למדינת ישראל, יוענק לעיר על הצטיינותה והשקעתה המיוחדת בתחום החינוך, בהחלטת הוועדה הארצית של משרד החינוך, לאחר שהעפילה לשלב הארצי עם זכייתה ביולי האחרון בשלב המחוזי של הפרס.

פרס החינוך היישובי מוענק זו השנה ה- 15 בישראל על ידי משרד החינוך, ליישובים שהשקיעו משאבים ניכרים במערכת החינוך היישובית, הן מבחינת ערכים ואקלים חינוכי, למידה והישגים, הצוות החינוכי, הכלה ומניעת נשירה,  והן מבחינת ההשקעות הכלכליות ההשקעות בתשתיות בכל רמות האוכלוסייה ורבדיה.   

ראש עיריית רעננה, זאב בילסקי: "הבחירה ברעננה כזוכת פרס החינוך הארצי היא גאווה גדולה לעיר ואות הערכה למנהל החינוך העירוני ולצוותי החינוך, המשקיעים בילדי העיר במלוא המסירות והמקצועיות, מתוך אמונה בחינוך כערך עליון.  אני מודה לוועדת הפרס הארצית על הבחירה, המבטאת הכרה במאמצינו,  ובחזון שחרטנו על דגלנו להיות עיר המכילה את כל תלמידיה ומעניקה לכולם הזדמנויות שוות ללמוד ולפתח כישורים.  אני מודה על הזכות שנפלה בחלקי להיות חלק ממערכת החינוך הנפלאה בעירנו רעננה".

הבחירה ברעננה נעשתה לנוכח הצטיינותה באשכולות "הכלה ומניעת נשירה- טיפוח אקלים מיטבי לחיזוק החוסן והצמיחה האישית ולקידום סובלנות והכלת האחר" ואשכול  "הצוות החינוכי - חיזוק המנהיגות החינוכית ופיתוח ההון האנושי וקליטה מיטבית של מורים והתמדה" – בהם הגישה מועמדותה, זאת בהתאם לתבחיני ההשתתפות שנקבעו על ידי משרד החינוך.

בשני האשכולות באים לידי ביטוי תפיסת העולם החינוכית המנחה את מערכת החינוך ברעננה, ברוח ערכי כוכב הצפון שגובשו על ידי קהילת החינוך בעיר בשיתוף הנהגות ההורים ומפקחי משרד החינוך: דיאלוג, מימוש עצמי ואחריות לאחר. רעננה, המשקיעה מעל לשליש מתקציבה העירוני לתחום החינוך, שוקדת רבות על פיתוח מענים ייחודיים למיצוי ומצוינות , מתוך מדיניות של אפס אחוזי הנשרה ומתן מענה להצלחת כלל התלמידים במערכת החינוך בעיר ולמימושם העצמי. במסגרת מדיניות זו מושם דגש ייחודי על אוכלוסיות של עולים חדשים, נוער בסיכון, חינוך מיוחד, מצטיינים ומחוננים.

טקס חגיגי להענקת הפרס, לרעננה ולשש ערים נוספות מרחבי הארץ זוכות הפרס, יתקיים במרץ הקרוב בירושלים, במעמד שר החינוך נפתלי בנט, אשר שלח ברכתו החמה לראש העירייה ולצוותי החינוך בעיר עם היוודע דבר הזכייה, בה אמר בין היתר: "אני מעריך את העשייה המדהימה שלכם גם בפן של ההישגים היוצאים מהכלל ובעיקר בפן הערכי של החינוך לערכים, לנתינה, לאהבת המדינה, לגיוס משמעותי בצה"ל ולכל הערכים שאני רואה בילדי רעננה. אני רוצה לבקש מכם: תמשיכו באותה מסירות ואהבה לעשות המון טוב ולגדל פה דורות של ילדים".