הצהרת נגישות  

 

חוק השוויון לאנשים בעלי מוגבלויות חוקק בשנת 1998 ומתייחס לעקרונות השוויון בחברה הישראלית. בין השנים 2005 -2011 אושרו תקנות נגישות בנושא הנגשת מבנים (חדשים וקיימים) ובשנת 2013 אושרו תקנות נגישות השירות.

חובת הנגישות חלה על עסקים, רשויות וגופים ממשלתיים בישראל, ונועדה על מנת לסייע לאנשים בעלי מוגבלויות מוגבלות להשתלב בחברה כשאר האדם, ליהנות מכל האפשרויות אשר מהן נהנים בני אדם שאינם מוגבלים ולנהל חיים נוחים בדרך של כבוד, שוויון ועצמאות.

עיריית רעננה רואה בנושא הנגישות נושא בעל חשיבות עליונה ושמה לה למטרה לקדם אותו, מתוך אידיאולוגיה חברתית ואנושית ברורה כרשות מקומית אשר פועלת לקדם את נושא הנגישות במוסדותיה, במאגרי המידע שלה וברחבי העיר בפרט.

בעיריית רעננה, מתן שירות שוויוני לכלל התושבים הוא ערך עליון, ולשם כך מושקעים מאמצים ומשאבים רבים בהנגשת שירותי העירייה על מנת שאלו יהיו זמינים ונגישים יותר עבור כל קהל התושבים על כל רבדיו החברתיים, הכלכליים ועל כל צרכיו הפיזיים.

להלן פירוט הסדרי הנגישות בעיריית רעננה:

נגישות אתר האינטרנט
 
עיריית רעננה משקיעה מאמצים ומשאבים רבים לצורך הנגשת אתר האינטרנט שלה לאנשים בעלי מוגבלות, על מנת שיוכלו ליהנות מרמת השירות הגבוהה ומעדכוני המידע השוטפים שהאתר העירוני מספק לקהל התושבים.

באתר קיים רכיב נגישות הפותח תפריט המאפשר לתושבים לשנות את גדלי הגופן באתר בהתאם לצורך, לשנות את הניגודיות בהתאם לצורך, מאפשר קיצורי דרך לתפריטים ולתוכן ומאפשר גם ביטול של אפקטים ויזואליים. בנוסף, האתר קיים גם בגרסת מובייל, ותומך בתצוגות קריאה ללא עיצוב מעל גבי מכשירים ניידים, ובתוכנות הקראה הקיימות במכשירים אלו. 
 
אתר האינטרנט העירוני הונגש לפי ההנחיות המפורטות בתקן הישראלי לנגישות 5568 ברמה AA, וככזה הינו בעל תו תקן של אתר נגיש.

  

כיום, האתר נמצא בתהליכי שדרוג משמעותיים אשר יהפכו אותו לנגיש עוד יותר. בטרם יושלם השדרוג, ייתכן ועדיין יימצאו באתר טפסים ומסמכי PDF אשר טרם הונגשו. אנו מודעים לבעיה זו, ופועלים לתקן אותה במסגרת השדרוג. במידה ונתקלתם במסמך כזה, או בכל בעיית נגישות או בעיה אחרת בתפעול האתר, נשמח לשמוע מכם - פנו אלינו ונשמח לסייע.

ניתן ליצור קשר בכל עת עם מנהלי האתר העירוני במספר דרכים שונות, בין אם דרך האתר (באמצעות שליחת דוא"ל) לבין אם מחוצה לו, כדוגמת דף הפייסבוק העירוני של עיריית רעננה, באמצעות פניה טלפונית למוקד העירוני, באמצעות משלוח מייל דרך האפליקציה העירונית ובאמצעות משלוח מסרון באפליקציית וואטסאפ למוקד העירוני. כל בעיה שמדווחת מגיעה מיד למנהלי הדף, וזוכה למענה בזמן אמת.

הנגשת אתר עיריית רעננה נועדה לשפרו ע"מ שיהיה זמין, ידידותי ונוח יותר לכלל הציבור וגם לאנשים עם מוגבלות, המהווים כ- 25 אחוזים מאוכלוסיית ישראל הנתקלים בקשיי נגישות לאינטרנט, בינם עיוורים ולקויי ראייה, אנשים עם מוגבלות מוטורית, הגיל השלישי ועוד.
 
אם נתקלתם בבעיה כלשהי בתפעול האתר, אנא פנו אלינו ונשמח לסייע.

 

פרטי רכז הנגישות

שם: דרור עמית - מהנדס מחלקת בניה ציבורית  ורכז נגישות
טלפון: 053-334938
דואר אלקטרוני: - drora@raanana.muni.il